15 Yılı Eleştiremeyenler Kocamaz'ı Eleştirmeye Kalkıyor

15 Yılı Eleştiremeyenler Kocamaz'ı Eleştirmeye Kalkıyor

15 yıl boyunca Mersin Büyükşehir Belediyesini ruhsuz yönetenlere bir şey diyemeyenler kalkmışlar Burhanettin Kocamaz’ın 1923 hizmetine dil uzatmaktalar.
15 yıl boyunca Mersin Büyükşehir Belediyesini ruhsuz yönetenlere bir şey diyemeyenler kalkmışlar Burhanettin Kocamaz’ın 1923 hizmetine dil uzatmaktalar.
CHP İl Başkanlığına seçilen Adil Aktay Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katılımıyla gerçekleştirdiği toplu temel atma ve açılış töreniyle ilgili olarak açıklamada bulunup, eleştiriler yöneltti.
Aktay “Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin, Mersin için attığı ve atacağı bütün olumlu adımların, yararlı girişimlerin yanında olacağımıza, destek vereceğimize hiç kimsenin kuşkusu olmasın.
Ne var ki, "Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılına selam olsun." denilerek "1923 hizmet ve yatırım projemiz" adı altında yol bakımı, asfalt dökümü gibi normal belediyecilik hizmetlerine bile yer verilmesi; Şehitler anısına verilen sene-i devriye yemekleri, cenaze sahibi vatandaşlara taziye çadırı ve gıda kolisi gönderilmesi, cenaze evleri önünde Kuran okunması gibi, insanın yaptığını söylemekten bile hicap duyacağı şeylerin 1923 hizmet olarak tantanayla ifade edilmesi son derece yakışıksız olmuştur.
 Cumhuriyetimizin kuruluş yılını basit, gündelik siyasi propaganda malzemesi haline getirmek Cumhuriyetimize ve kurucularına yönelik bir saygısızlıktır.
 Sayın Kocamaz bilmelidir ki, 1923 ruhu böyle bir şey değildir.” dedi.
Adil Aktay’ın bu eleştirilerini okuyan vatandaşlar, “15 yıl boyunca CHP’li bir başkanın yönettiği Mersin’e bugüne kadar neler kazandırıldığının hesabını önce sorulmalı ondan sonra eleştiri yapılmalıdır” ifadelerini kullandılar.
Mersin’in her köşesini gezmeden, insanlara tepeden bakan, onların her anında yanında olmaktan uzak bir zihniyetin bu tür eleştiriler yapmasının gayet normal olduğunu söyleyen yurttaşlar “Burhanettin Kocamaz’ın yaptığı hizmetlerde insan ayrımı yok. Bir önceki CHP’li Belediye Başkanını Belediyede görmek mümkün olmuyordu. Şuanda sabah namazı ile kalkıp yollara düşen, şehir merkezini karış karış gezip, ilçelere hizmet gitmesi için elinden gelen bir Başkan var. Büyükşehir yasasından önce CHP’li bir Belediye Başkanının bu kadar sorumluluk alanı yoktu. Ancak hizmette yoktu. Eleştirileri yapanlar bu faktörleri de gözden kaçırmamalıdırlar.” dediler.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: hilmidolasmaz@mynet.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

Haberler

Mersin Haber

Tarsus Haber