Ali Cumhur Taşkın'a Neden Sahip Çıkılmadı?

Ali Cumhur Taşkın'a Neden Sahip Çıkılmadı?

Geçtiğimiz hafta içerisinde Memur-Sen Mersin İl Başkanı Abdulla Çelik, Ak Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın'ı sosyal medya hesabından uyararak ''Yeter artık durun''demişti.
Haber-Yorum: Cemal DOLAŞMAZ
Geçtiğimiz hafta içerisinde Memur-Sen Mersin İl Başkanı Abdulla Çelik, Ak Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın'ı sosyal medya hesabından uyararak ''Yeter artık durun''demişti.
Çelik, Milletvekili Ali Cumhur Taşkın’a sosyal medya hesabından adeta isyan etmiş ve sesini duyurmayı da başarmıştı.
Ancak Ak Partinin üst kademelerinde Abdulla Çelik’in yaptığı bu davranış hiç hoş karşılanmadı.
Siyasi partilerde bu hep böyledir. Abdulla Çelik sıradan bir vatandaş olsa söyledikleri belki de bu kadar dikkate alınmazdı. Ancak hükümete yakın birinin yine hükümetin bir milletvekiline bu şekilde isyan bayrağı açması hele hele bunu sosyal medya üzerinden yapması elbette affedilmeyecektir.
Milletvekili Ali Cumhur Taşkın’a bu şekilde davranan Memur-Sen Mersin İl Başkanı Abdulla Çelik hakkında il ve ilçe teşkilatlarından da nedense basın yoluyla bir kınama mesajı dahi yayınlanmadı.
Özellikle Tarsuslu olan Ali Cumhur Taşkın’a Tarsus İlçe Teşkilatının bir basın bülteni yayınlayarak sahip çıkması gerekiyordu. Ancak böyle bir açıklama bugüne kadar nedense gelmedi.
Öte yandan Memur-Sen Mersin İl Başkanı Abdulla Çelik bu davranışının ardından istifa etmeliydi. Çünkü sorunların bu şekilde çözüme kavuşturulmayacağını anlamayan bir yöneticinin o koltukta oturmasına Ak Partinin üst düzey yöneticileri de sıcak bakmamaktadırlar.
Bakalım bu konuda ilerleyen günlerde ne gibi tedbirler alınacak?
Bekleyip göreceğiz.

İşte Memur-Sen Mersin İl Başkanı Abdulla Çelik,Ak Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın'ı sosyal medya hesabından uyararak ''Yeter artık durun''dediği o paylaşım
Tarsus İlçesi'nde önce gerçekleşen sonra Ak Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın'ın müdahalesi ile iptal edildiği iddi edilen tayinler ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Çelik şu ifadeleri kullandı;
Müsteşarımız duyuruyu yaptı ama Tarsus İlçemize sağlık özrü ile atanan 3 şube müdürünün çıkmış kararnamelerini hakkı ve hukuku çiğneyerek iptal ettiren milletvekili adamını korumak için 513 kişiyi nasıl engelleyecek merak ediyoruz.
Şube Müdürlerinden birinin tayini K.Maraştan Tarsusa çıktı,
ilişiğini kesti,
yolluğunu aldı,
evini tuttu ama 
“milletimize hizmet için burdayız” diyen Cumhurbaşkanımızın aksine “burda benden habersiz adım dahi atılamaz”mantığıyla bir milletvekili tarafından iptal ettirildi.
Diğer Şube Müdürü ise
trafik kazası sonucu felç olan ve yatağa bağımlı eşinin yanında kalabilmek için tayin istiyor.
Tayini Tarsusa çıkıyor.
Ama aynı milletvekili raporla durumu tespit edilen ve insan olan herkesin yüreğini titreten bu olaya rağmen yine atamayı iptal ettirtiyor
-Sonuncu Şube müdürü ise boş olan Tarsus’taki şube müdürlüğü kadrosuna %80 engelli özrü olan ve mahkeme yoluyla vasi kararı bulunan kardeşinin yanına özür grubundan tayin istiyor, tayini çıkıyor.
Ama yine aynı milletvekili 3.defa tamamen keyfi olarak bu tayini de iptal ettiriyor
ek ortak noktaları Tarsus olan ama üçünü de aynı milletvekilinin mağdur ettiği birbirinden ayrı dünya görüşlerine sahip;
Üç farklı insan,
Üç farklı hayat hikayesi,
Üç farklı tayin...
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: hilmidolasmaz@mynet.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

Haberler

Mersin Haber

Tarsus Haber