Ali Cumhur Taşkın’dan Zafer Bayramı Mesajı

Ali Cumhur Taşkın’dan Zafer Bayramı Mesajı

Ak Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur TAŞKIN 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97’incı yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Taşkın mesajında " Şanlı tarihimizde zaferlerle dolu ağustos ayının unutulmaz zaferlerinden birisine  “ 30 Ağustos” zaferidir. 97 yıl önce, 26 Ağustos'ta Afyon Kocatepe'den başlatılan “Büyük Taarruz”, 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da zaferle taçlandırılmış, Kahraman Milletimiz asla esaret altına alınmayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir. 97 yıl önce kazanılan bu muhteşem zaferin onur ve gururunu, bugün de aynı coşkuyla yaşıyor ve kutluyoruz.” dedi.
 
Başkomutanlık Meydan Muharebesi, vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin, yokluklara, rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla vatanını nasıl müdafaa edebileceğini, büyük bedeller ödeyerek de olsa yedi düvele göstermiştir. 
Şüheda yurdu olan vatanımızın her bir karış toprağı şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış, bu günlere gelinceye kadar çok ağır bedeller ödenmiştir.
En son 15 Temmuz 2016’da Ülkemizi işgal etmeye kalkışan, küresel emperyalizm ve onun yerli işbirlikçisi Fetöcü ihanet şebekesine karşı aziz milletimiz onurlu bir direniş göstermiş, canını feda ederek, istiklal ve istikbaline kast eden düşmanlara gereken cevabı bir kez daha vermiştir.
Ecdadımızdan emanet aldığımız bu aziz vatanımız, aziz milletimizin sahip olduğu bu ruh ve karalılıkla ilelebet var olacaktır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle başta Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman  mensupları olmak üzere bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu zaferi bize armağan eden istiklal  mücadelemizin bütün kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet minnet ve şükranla yad  ediyorum.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.
Mersin Haber