Ali Rıza Genç "Şerefsiz Palikarya"

Ali Rıza Genç "Şerefsiz Palikarya"

MHP Çamlıyayla İlçe Başkanı Ali Rıza Genç yazılı bir açıklama yaparak, herkesin ev ve iş yerlerine Türk Bayrakları asmaya davet etti.
MHP Çamlıyayla İlçe Başkanı Ali Rıza Genç yazılı bir açıklama yaparak, herkesin ev ve iş yerlerine Türk Bayrakları asmaya davet etti.
 
Genç yaptığı yazılı açıklamada;
“Geçtiğimiz günlerde Brüksel'de düzenlenen Avrupa Parlamentosu Genel Kurulunda onursuz bir Yunan milletvekili, Türk bayrağına pis ellerini uzatmış, irin akan kirli zihniyle şerefli Türk bayrağımıza hakarette bulunmuştur.
Bu namertliğin en aşağı haliyle zuhur etmiş çirkin bir provokasyondur. Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin dediği gibi  “Bu rezilin cüreti necaset cüssesinden taşmıştır. Husumet ve hıyanet nöbetine giren Yunan milletvekili ders almak istiyorsa ya karanlık geçmişine ya da işgalci dedelerinin acıklı akıbetine bakmalıdır.”
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 10 Eylül 1922'de önüne serilen Yunan bayrağını çiğnememiştir. Yunan Kralı Konstantin'in hayvandan aşağı rezilliğine düşmemiştir. Büyük Türk Milletinin her ferdi çocuk yaştan beri öğrenir ve bilir ki; Bayrak bir milletin onurudur. Ne olursa olsun yerlere serilemez ve çiğnenemez.
Medeniyet tarihinin başlangıcı ile yaşı eş olan Aziz milletimizin bayrak düşmanlarıyla arasındaki en büyük fark kutlu kanında ve temiz mazisinin her zerresinde yer alan haysiyet onur ve milli karakterdir, bizi Türk milleti yapan haslet ve hakikat de buradadır. Önümüze serilen bayrak düşman bayrağı da olsa çiğnemez, çiğnetmeyiz.
Avrupa Parlamentosunda Türk bayrağının yırtılmasını şiddetle kınıyorum. Şereften nasibini almamış haysiyetsiz ve ırkçı Yunan milletvekili hakkında bütün siyasi ve cezai tedbirlerin süratle alınmasını temenni ediyorum.
Yüce Türk milletini ev iş yerlerine Türk bayrağı asmaya davet ediyorum” dedi.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.