Anıtkabir Bayrağı Tarsus Amerikan Koleji’nde

Anıtkabir Bayrağı Tarsus Amerikan Koleji’nde

Tarihi Lisenin Açılışı Anıtkabir’den Gelen Türk Bayrağıyla Yapıldı
Büyük Önder Atatürk’ün ebedi istirahatgâhı Anıtkabir’de dalgalanan ve 30 Ağustos 2019’da yenisi ile değiştirilen Türk Bayrağı, Sağlık Ve Eğitim Vakfı’nın (SEV) talebi üzerine, Tarsus Amerikan Koleji’ne (TAC) getirildi. Anıtkabir’de düzenlenen törenle teslim alınan bayrak, 132 yıllık lisenin açılış töreninde öğrencilerin omuzlarında gururla taşındı
 
Türkiye’nin en köklü okullarından 132 yıllık geçmişe sahip Tarsus Amerikan Koleji (TAC), yeni eğitim-öğretim yılının ilk gününe, Anıtkabir’den getirilen Türk Bayrağının eşliğinde yapılan coşku ve gurur dolu bir törenle başladı.
Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgâhı Anıtkabir’de sürekli dalgalanmakta olan ve 10 Kasım hariç hiçbir zaman yarıya indirilmeyen “Türk Bayrağımız” zaman zaman yenisi ile değiştiriliyor. Yenisi ile değiştirilen bayrak ise temizlenip tamir ediliyor, ütülenip özel kutusu içinde hazırlanıyor ve onu koruyup sergilemeye talip olan kurumlara törenle teslim ediliyor.
ANITKABİR’DEN TÖRENLE TESLİM ALINDI
Tarsus Amerikan Koleji’nin (TAC) bağlı olduğu Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV), bir süredir Anıtkabir’de dalgalanmış olan ve 30 Ağustos 2019’da yenisi ile değiştirilen Türk Bayrağını Tarsus Amerikan Koleji’ne götürmek üzere talepte bulundu. SEV’den yapılan talep üzerine bu özel bayrak, 3 Eylül 2019 tarihinde düzenlenen bir törenle teslim alındı. Anıtkabir Komutanı Albay Hakan Osman Sert ve bir önceki dönemin Anıtkabir Komutanı Albay Muzaffer Taytak tarafından Türk bayrağı, SEV’i temsilen,  SEV Yönetim Kurulu Üyesi Refik Kutluer’e teslim edildi.
ÖĞRENCİLER GURURLA TAŞIDI
Anıtkabir’den Tarsus’a getirilen Türk bayrağı, SEV yönetimi tarafından 9 Eylül'deki açılış töreninde Tarsus Amerikan Koleji (TAC) yönetimine devredildi. Öğrencilerin ellerinde ve omuzları üzerinde gururla taşınan bayrağımız, bundan sonra okulun 132 yıllık tarihi kampüsünde sergilenecek ve her yıl açılış törenlerinde gururla dalgalanmaya devam edecek.
SEV Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu üyeleri, SEV yöneticileri ve mezunlarının katıldığı açılış törenine, TAC velileri de yoğun ilgi gösterdi. Törene katılanlar, bu özel bayrağın Tarsus’ta ve okullarında korunuyor olmasından büyük gurur duyduklarını ifade ettiler.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.
Mersin Haber