Asansör Firmaları ve Bakımını Yaptıkları Asansörler Mercek Altına Alınacak mı?

Asansör Firmaları ve Bakımını Yaptıkları Asansörler Mercek Altına Alınacak mı?

Asansör Firmaları ve Bakımını Yaptıkları Asansörler Mercek Altına Alınacak mı?
Tarsus'ta geçtiğimiz hafta sonu okuduğu okuldaki asansör boşluğuna düşen lise öğrencisi Anıl Kağan Kottaş’ın ağır yaralanmasının ardından gözler asansör firmalarına ve bu asansördeki eksikleri tespit eden firmalara çevrildi.
Bilindiği gibi geçtiğimiz Cumartesi günü Mustafa Kemal Anadolu Lisesi'nde okuyan Kağan Kottaş’ın okul koridorunda koşarken asansör kapısına çarpması sonucu asansör kapısı bir kâğıt gibi açılmış ve öğrencimiz asansör boşluğuna düşerek yaralanmıştı.
Bu olayın yaşanmasının ardından yetkililer titiz bir soruşturma yürütürken asansörün bakımının olaydan 2 gün önce yapıldığı ortaya çıktı.
Bakım ve onarım yapılmadan önce başka bir firma tarafından bu asansördeki eksiklikler de rapor halinde tutulmuş. Düzenli olarak tutulan raporlara göre rutin bakımı yapıldığı görülen bu asansörün kapısının kağıt gibi açılma görüntüleri insanı dehşete düşürmeye yetti bile.
SORULMASI GEREKEN SORULAR VAR ELBETTE
1 Asansörün eksiklerini raporlayan firma bu okul dışında başka nerelerdeki asansörler hakkında rapor düzenlemekte?
2 Bu rapor doğrultusunda bakım ve onarıma gelen asansör firması başka nerelerde bakım ve onarım işleri yapmaktadır? Daha doğrusu buna benzer devlet kurumu, okul, pansiyon vs gibi yerler var mıdır?
3 Bu bahse konu firmaların raporladıkları ve bakımını yaptıkları diğer asansörler mercek altına alınacak mı?
4 En önemlisi Devletin okullarında bulunan bu asansörlerin bakım ve onarım masrafları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mı gönderiliyor yoksa velilerin üzerinden mi toplanıyor?
 
Devlet asansörü yaptırıp daha sonra bakım ve onarımını düşünmüyorsa da burada da bir gariplik yok mu sizce?
 
Gencecik bir öğrencimiz şuan hastanede canıyla uğraşıyor. Kendisine acil şifalar diliyoruz. Ancak bu tür olayların başka insanımızın başına gelmemesi adına da yukarıdaki sorularımızın cevaplanması ve gerekenlerin yapılmasını temenni ediyoruz.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.