Baki Şimşek ”Bizim Görevimiz Teröriste Terörist Diyebilen Gençler Yetiştirmektir”

Baki Şimşek ”Bizim Görevimiz Teröriste Terörist Diyebilen Gençler Yetiştirmektir”

TBMM genel kurulunda MHP grubu adına konuşan BAKİ ŞİMŞEK Türkiye de terörden sonra en önemli sorunun işsizlik olduğuna değindi.
TBMM genel kurulunda MHP grubu adına konuşan BAKİ ŞİMŞEK Türkiye de terörden sonra en önemli sorunun işsizlik olduğuna değindi. Baki  Şimşek konuşmasında”  Gençlerimize ilkokuldan başlayarak iyi bir eğitim veremediğimiz süre içerisinde eğitim sistemini yeniden gözden geçirip gençlerin okul hayatı sırasında ayrıca bir meslek edinmelerini de sağlayamadığımız süre içerisinde gençler işsiz kalmaya, gençler umutsuz olmaya, gençler uyuşturucuya ve alkole teslim olmaya, sosyal medya bağımlılığına ve obeziteye teslim olacaklardır.
Geçtiğimiz dönemlerde Sayın Bakanımız Spor Bakanıyken de dile getirmiştim, gençlerimize beden eğitimi dersinde günlük zorunlu en az bir saat, bir buçuk saat beden eğitimi yaptırarak sağlıklı nesiller yetiştirebilmek, ortaokul ve lisede bunları devam ettirebilmek, Millî Eğitim Bakanlığı ve Gençlik Spor Bakanlığının bununla ilgili mutlaka bir proje ortaya koyarak bu konuda gençliğin iyi bir eğitim alarak yetiştirilebilmesi ve üniversiteye giderken de ortaokul, lise yıllarından itibaren planlanarak ülkenin ihtiyaç duyduğu branşlara göre bir branşlaşma sağlanarak, gençlerin iyi bir eğitim alarak hayata tutunmalarını sağlamak hepimizin görevidir. Bugün gençler umutsuzdur, doğru. Gençlerin hayalleri yıkılmaktadır, doğru. Bunların tamamında itiraz edeceğimiz bir şey yoktur. Bize düşen, millî ve manevi değerlerine bağlı, Türk devleti ve Türk milleti adına çalışacak, hayatını buna feda edebilecek, teröriste "terörist" diyebilecek, idam cezası almış olan bir teröriste Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden "sayın" demeyecek, "Vallahi Apo'yu özledim." diyen bir sanatçıyı sanatçı olarak kabul etmeyecek, millî ve manevi değerlerine bağlı, şuurlu bir gençlik yetiştirmek, Türkiye Cumhuriyeti devletinin binlerce yıl daha bu coğrafyada, sırtlanların ve çakalların dolaştığı bu coğrafyada var olmasını sağlayacak bir gençlik yetiştirebilmek hepimizin görevidir.
Bir de, ben buradan iş adamlarına ve iş dünyasına çağrıda bulunuyorum. İş ilanlarının tamamında şunu yazıyorlar: "İş tecrübesi olan mühendis alacağız. Tecrübesi olan eleman alınacak. Tecrübesi olan başka branşlarda işletmeci veya muhasebeci alınacak." Allah aşkına, üniversiteyi bitiren bir genç iş tecrübesini çalışmadan nasıl kazanacak?
Devletin de bunları destekleyecek, gençliğin önünü açacak gerekli yasal düzenlemeleri yapması gerekir. Gençlerin daha iyi yetiştirilebilmeleri adına eğitimlerini destekleyici fabrikalarda, avukatsa hukuk bürolarında, doktorsa hastanelerde, mühendisse şantiyelerde çalıştırılmalarının önü açılmalıdır. Bununla ilgili belli çalışmaların yapıldığını biliyoruz. Belli kurslar açılıyor, bunların sayılarının mutlaka artırılması gerekir.Bu kurslara gidenlere hem günlük yevmiye veriliyor hemde bir meslek öğrenmeleri sağlanıyor.Bu kursların sayısının artırılması, buraya ayrılan ödeneklerin mutlaka artırılması ve gençliğimizin Avrupa'nın 1970'li yıllarda yaşadığı sorunları yaşamadan geleceğe umutla bakabilmesi sağlanmalıdır” ifadelerini kullandı.

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: hilmidolasmaz@mynet.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

Haberler

Mersin Haber

Tarsus Gazetesi