Baki Şimşek “Çiftçi Kan Ağlıyor”

Baki Şimşek “Çiftçi Kan Ağlıyor”

BAKİ ŞİMŞEK “ÇİFTÇİ KAN AĞLIYOR, DOMATES TARLADA 40 KURUŞ PAMUK ve SOYADA TABAN FİYATLARI AÇIKLAYIN”
TBMM Genel Kurulunda söz alan MHP Mersin milletvekili Baki Şimşek, konuşmasında iç ve dış pazarlarda yaşanan sorunları, çiftçinin durumunu, çiftçiye verilen teşviklerin arttırılması gerektiği gibi konuları dile getirdi.
Şimşek konuşmasında ; “Çağrım Sayın Tarım Bakanınadır: Pamukta ve soyada sezon başlamıştır, henüz pamukta ve soyada taban fiyatlar açıklanmamıştır. Piyasada geçen yılki fiyatların yaklaşık 1 TL altındadır. Acilen pamukta ve soyada taban fiyatların açıklanmasını bekliyoruz.
Narenciye sezonu başlamadan önce narenciye teşvikleriyle ilgili açıklamanın yapılmasını ve dış pazarlarda ihracatta yaşanan sıkıntılara son verilmesini bekliyoruz. Hâlâ Irak gibi ülkeler narenciye ihracatında problem çıkartıyorlar.
Domates Türkiye'de 10 lira olduğu zaman bütün Türkiye domatesi konuşuyor. Ama aylardır domates tarlada, çiftçi kan ağlıyor, 40-50 kuruş domates fiyatı, hiç kimseden ses yok. Önümüzdeki yıl çiftçinin birçoğu domates ekemeyecek hâle gelecektir. Bununla ilgili de mutlaka ihracatın artırılması gerekmektedir. Çiftçiye destek verilmesi gerekmektedir. Tarımsal sulama ve elektrik fiyatlarının aşağıya çekilmesi gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.