Baki Şimşek “Mersin Sahillerinde Balık Çiftliği İstemiyoruz”

Baki Şimşek “Mersin Sahillerinde Balık Çiftliği İstemiyoruz”

Baki Şimşek “Mersin Sahillerinde Balık Çiftliği İstemiyoruz”
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek;TBMM Genel Kurulunda yapmış olduğu konuşmada; Muğla ve yöresinde yoğunlaşan balık çiftliklerinin Mersin’e taşınması konusunda alınan kararı eleştirerek; şu açıklamalarda bulundu. Baki Şimşek “Muğla ve yöresinde yoğunlaşan balık çiftlikleri geçtiğimiz yıllarda deniz kirliliğine neden olduğu ve turizme zarar verdiği iddialarıyla kapatılmıştır. Denizi kirletilecek yeni mekân olarak da Mersin seçilmiştir. Ben buradan Sayın Bakana soruyorum: Akkuyu'ya nükleer santral yapma kararı aldınız, yetmedi mi? Yeşilovacık'a, denizin içerisine çimento fabrikası kurdunuz, yetmedi mi? Şu anda Silifke-Aydıncık arasına balık çiftlikleri kurma kararı alıyorsunuz. Mersin'i gözden mi çıkardınız? Muğla'dan Mersin'e gelinceye kadar çok uzun bir sahil şeridi var. Neden Mersin? Mersin’in sahilleri Muğla'dan daha mı değersizdir? dedi.
“TARIM BAKANI ACİL MERSİN’E GELMELİ; ÇİFTÇİNİN SORUNLARINIÇÖZMELİDİR.”
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; domates ve narenciyenin ucuz fiyatlarla satılması sebebiyle çiftçinin mağduriyetini belirterek; şu açıklamalarda bulundu.”Aylardır Mersin'de ve Antalya'da domates 40 -50 kuruş arası satılıyor. Domates bir ara 10 TL'ye tezgâhlarda çıktığı zaman ortalığı ayağa kaldıranlardan ses soluk duyamıyorsunuz.
Çiftçi perişan, sulama suyu genelde elektrikle, pompajla basılıyor; elektrik parasını ödeyemiyor, banka kredilerini ödeyemiyor, çiftçinin cebinde tohum alacak para yok. Şeftali ve üzümden sonra domates fiyatlarının da dip yapması ve ihracatın sıkıntıya girmesi Çukurova'da çiftçiyi büyük sıkıntıya sokmuştur. Tarım Bakanının acilen Çukurova'ya gelip çiftçinin problemleriyle ilgilenmesini bekliyoruz. Narenciye sezonu başlıyor. Sezon başlamadan fiyatlar 30-40 kuruş civarında seyrediyor. Acilen Tarım Bakanı Mersin'e gelmeli ve çiftçinin sorunlarını çözmelidir.”dedi.

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: hilmidolasmaz@mynet.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

Haberler

Mersin Haber

Tarsus Haber