Basın Daire Başkanı İnsanı Vezir de Eder Rezil de Eder!

Basın Daire Başkanı İnsanı Vezir de Eder Rezil de Eder!

Basın Daire Başkanı İnsanı Vezir de Eder Rezil de Eder!
Haber-Yorum: Cemal DOLAŞMAZ
Sabah saatlerinde Mersin Büyükşehir Basın Daire Başkanlığı tarafından bir basın bülteni servis edildi.
Genel anlamda özellikle Tarsus’un ihtiyacını karşılayacak bir projenin adımlarının atılmasına elbette sevindik.
359 bin metrekare alanda Tarsus’a bir mezarlık yeri konusunda çalışmaların sürdürüldüğü ve 50 yıllık ihtiyaca cevap verecek şekilde bu mezarlığın yapılmasına başlanıldığı bilgisi verilmekteydi gelen basın bülteninde.
Ancak basın bülteninin içerisinde geçen bir cümle gerçekten benim canımı çok acıttı. Haberde detay verilirken mezarlık içerisine 530 adet de şehitler için mezar yeri olacağı ifade edilmekteydi.
İşte bu cümleyi okuduktan sonra bu basın bülteninin aslında benim için bir önemi de kalmamıştı.
Bilindiği gibi millet olarak şehitler konusunda büyük bir hassasiyetimiz bulunmakta. Aynı hassasiyete sayın Vahap Seçer’in de sahip olduğuna inanmaktayım.
Fakat bu basın bültenini hazırlayan ve son şekline okey veren kişi şunu düşünmedi mi acaba?
“50 yılda 530 şehit mi  gelecek memleketimize”
İnanın bu şehit cümlesini kullanmayıp sade bir şekilde bu basın bültenini servis etmiş olsaydınız daha çok sevinecektik.
Demek ki bir Basın Daire Başkanı İnsanı Vezir de eder Rezil de edermiş.
Düşünce ve yapısı gereği şehitlere olan duygularını bildiğimiz sayın Vahap Seçer’e sayın Burhanettin Kocamaz’ın bir televizyon kanalında söylemiş olduğu şu cümleyi hatırlatmak isterim.
“Daire Başkanlarını Değiştirmekten Korkmayın”
 
İşte Büyükşehir Basın Daire Başkanlığı tarafından gönderilen o basın bülteni;
 
 
“MERSİN’İN 50 YILLIK MEZARLIK İHTİYACI KARŞILANACAK
TARSUS’A 50 YILLIK İHTİYACI KARŞILAYACAK MEZARLIK YAPILIYOR
BÜYÜKŞEHİR, UZUN VADEDE MEZARLIK İHTİYACINI KARŞILIYOR
Mezar yeri bulma konusunda vatandaşların ilerleyen yıllarda sorun yaşamamaları amacıyla çalışmalarını başlatan Büyükşehir Belediyesi, Tarsus’ta yaklaşık 50 yıl mezarlık ihtiyacını karşılayacak fiziki yapıya sahip Sucular Şehir Mezarlığı’nı Mersin’e kazandırıyor. Büyükşehir ekipleri, mezarlıkta çevre düzenleme ve ıslah çalışmalarına başladı. Yeni mezarlık alanının en kısa sürede kullanılmaya başlanılması planlanıyor.
Tarsus-Çamlıyayla yolu üzerindeki Sucular Mahallesi’nde tahsis edilen 359.000 m²’lik alanda yer alacak mezarlık, toplam 50 bin adet lahit mezar ve 530 adet şehitlik lahit mezar ile hizmet verecek.
Mersin Büyükşehir Belediyesi, her geçen gün doluluk kapasiteleri artan mezar yerleriyle ilgili ilerleyen yıllarda yaşanabilecek sorunlara önlem almak amacıyla mezarlık yapım çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir ekipleri, mezarlıkta çevre düzenleme ve ıslah çalışmalarına başladı. Yeni mezarlık alanının en kısa sürede kullanılmaya başlanılması planlanıyor.
Yaptığı çalışmalarda uzun vadeli işlere imza atarak sorunlara temelden çözüm bulmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, yapımını sürdürdüğü ve Tarsus halkının yaklaşık 50 yıllık mezar yeri temin ihtiyacını karşılayacak fiziki yapıya sahip Sucular Şehir Mezarlığı’nı Mersin’e kazandırıyor. Mevcut zeminde yapılan çalışmalarda çıkan taşların kesme işlemleri yapılarak, çevre düzeni ve duvar imalatında kullanılacak mezarlığın tahsis işlemi tamamlandı. Mezarlığın yapım çalışmalarının bu yıl içinde başlanması planlanıyor.
Geniş alanda ve yüksek kapasiteli
Tarsus’ta halihazırda kullanımda olan Güney ve Şehir Mezarlıklarının yanı sıra Tarsus-Çamlıyayla yolu üzerindeki Sucular Mahallesi’nde tahsis edilen 359.000 m²’lik alanda yer alacak mezarlık, toplam 50 bin adet lahit mezar ve 530 adet şehitlik lahit mezar ile hizmet verecek.
Ayrıca, içerisinde yer alacak tam donanımlı idari bina ile vatandaşların taleplerini karşılayacak olan mezarlık, otoparkıyla da park yeri sorununu ortadan kaldıracak ve kamera sistemiyle 7/24 güvenli bir ortam sağlayacak.
Modern yapıya ve kolay ulaşıma sahip
Dini bayramlar ve özel günlerde yoğun ziyaretçi akınına uğrayan mezarlıklarda yaşanan mezarlık içi ulaşım sıkıntısının da Sucular Şehir Mezarlığı’nda önüne geçmek için planlamasını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, mezarlık içerisindeki 15 metrelik ana yollar ve 7 metrelik ara yollar ile vatandaşların mezarlık içerisindeki hareket alanlarını genişletirken, tasarlanan modern yapısıyla ziyaretçilere, mezarlıklara kolay ulaşım imkanı sunacak.
Alan içerisinde yer alacak mezarlık bilgi sistemleri ile vatandaşlar ziyaret edecekleri mezarları kolay bir şekilde bulacak.”

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.
Mersin Haber