Başkan Bozdoğan,İl Başkanını, İlçe Başkanını ve Milletvekillerini Takmadı

Başkan Bozdoğan,İl Başkanını, İlçe Başkanını ve Milletvekillerini Takmadı

Toplantıya Katılmaması Şok Etkisi Yarattı
Geçtiğimiz hafta içinde başlayan CHP İlçe Başkanı Ali İlk ve Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan arasında yaşanan karşılıklı atışmaların önüne geçilmesi adına İl Başkanlığı geçtiğimiz Cuma gününden itibaren Tarsus basınına mesaj ve mail yoluyla;
“29 Temmuz Pazartesi günü, saat 10.00’da, Cumhuriyet Halk Partisi Tarsus İlçe Başkanlığı’nda, İl Başkanımız Adil Aktay, Mersin Milletvekillerimiz, ilçe başkanlarımız ve Tarsus Belediye Başkanımız Haluk Bozdoğan'ın katılımıyla bir basın toplantısı gerçekleştirilecektir.
Gündeme ilişkin önemli açıklamaların yapılacağı bu toplantıya siz değerli basın mensuplarının katılımını rica ederiz.”  mesajını yolladı.
CHP İlçe Bakanı Ali İlk’in Belediye içerisinden bankamatikçilerin temizlenmesi gerektiği vurgusu ve Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı halen belediyeden maaş alıyor sözleri geçtiğimiz hafta başında basında yer almış ve bir gün sonra da Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan konuyla ilgili bir basın toplantısında İlçe Başkanı Ali İlk’e bir gönderme yaparak “İlçe Başkanları Haddini Bilecek” göndermesi yapmıştı.
Bu gelişmelerden ardından CHP tabanında büyük rahatsızlık yaşanmış, Ali İlk’in Ülkü Ocakları Başkanı ile ilgili sözleri Ülkücü Camia tarafından sert sözlerle yanıt bulmuştu.
Sosyal medyada büyüyen tepkilerin ardından CHP İl Başkanlığı konuyu kendi açısından değerlendirdikten sonra 29 Temmuz 2019 Pazartesi günü yani bugün bir basın toplantısı düzenlemeye karar vermiş, birlik ve beraberliklerini göstermek içinde katılımın yüksek olmasını hedeflemişti.
Basın davetinde Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın da bu toplantıya katılım sağlayacağı da özellikle belirtilmişti.
Öte yandan Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın geçtiğimiz Cumartesi günü CHP Genel Merkezinin kampının olduğu Sandıklı İlçesinden tekrar Ali İlk’e gönderme dolu açıklamaları adeta İl Başkanlığının bu birlik ve beraberlik adına düzenlenen toplantıya katılım sağlamayacağı sinyallerini vermişti.
Nitekim de beklendiği gibi oldu ve Tarsus Belediye Başkanı dışında, katılım sağlayacağı belirtilen kişiler toplantıya katılım sağladılar.
Tarsus Belediye Başkanı toplantıya denk gelen saatlerde sanki toplantı yokmuş gibi davranarak rutin belediyenin işleriyle iştigal etmiş ve tabir yerindeyse İl Örgütünü, Milletvekillerini, İlçe Başkanını takmayan bir tavır içerisine girdi.
İl Başkanı Adil Aktay’ın yazılı metin okuduğu basın açıklamasında “Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanlığı olarak, tüm ilçe başkanlarımız ve milletvekillerimizle birlikte elbette Sayın İlk’in ve Sayın Tarsus Belediye Başkanımızın yanındayız” sözleri doğal olarak Belediye Başkanı Bozdoğan’ın katılmamasından dolayı havada kalmıştır.
İl Başkanı Adil Aktay’ın toplantı sonunda soru almadan toplantıyı bitirmesi de dikkatlerden kaçmamıştır.
Belediye Başkanına destek olmaya gelen fakat destek verdiği Belediye Başkanının toplantıya katılmamasının verdiği eziklikle toplantıyı sonlandıran Adil Aktay’ın neler düşündüğü konusunda basın olarak bir fikrimiz yok maalesef.
CHP Tarsus İlçe Danışma Kurulu, 2 Ağustos Cuma günü saat 15.00’de yapılacak.
Tarsus Nikah Salonunda yapılması planlanan bu toplantıya Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın katılıp katılmayacağı konusunda vatandaşlar arasında şimdiden bahis oynayanlar dahi bulunmakta.
“Kendi Destanını Yaz” sloganı ile yola çıkan Haluk Bozdoğan’ın CHP tabanı ile anlaşamadığı açıkça görülmekte.
İl Başkanlığı, ilçe Başkanlığı ve milletvekilleri ile uyum içerisinde olmayı kendine eziyet sayan bir Belediye Başkanı profili çizen Başkan Bozdoğan’ın bu tutumunda bir değişiklik olur mu bilinmez ama önümüzdeki süreçte “Ben CHP oylarıyla değil, tüm vatandaşların oyuyla seçildim” şeklinde bir söylemle “Kendi Destanımı Yazacağım” diyen bir Bozdoğan ile karşı karşıya kalınırsa şaşmamak hatta ve hatta baskılardan sıkılıp CHP’den istifa eden bir Başkan profiliyle de karşılaşırsak da hiç şaşmamak gerekiyor diye düşünmekteyiz.
Bakalım önümüzdeki süreçte neler yaşanacak.
Bekleyip göreceğiz.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.
Mersin Haber