Başkan Kocamaz, “Belediye Başkanlığının Mareşalliği Büyükşehir Belediyesidir”

Başkan Kocamaz, “Belediye Başkanlığının Mareşalliği Büyükşehir Belediyesidir”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Tarsuslu muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Tarsuslu muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi. Katılımın yoğun olduğu buluşmada Başkan Kocamaz, “Belediye başkanlığının mareşalliği Büyükşehir Belediyesidir. Bunun üstünde Türkiye’de başka bir belediye başkanlığı yok” dedi.
Muhtarlarla yapılan kahvaltıya Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca, İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanı Daniyel Mercan, Tarsus- Çamlıyayla Muhtarlar Dernek Başkanı Mustafa Naci Güllü, Tarsus Muhtarlar Dernek Başkanı Mehmet Ölmez, meclis üyeleri, muhtarlar ve basın mensupları katıldı.
Başkan Kocamaz, “Mersin artık adından söz ettiriyor”
Kahvaltı öncesi muhtarlarla sohbet eden Başkan Kocamaz, 2014 yılında heyecanla geldikleri görev süresi boyunca Mersin’i dağıyla, taşıyla topyekun ayağa kaldırmak için çalıştıklarını ifade etti.
30 Mart 2014 yılında göreve geldikleri günden itibaren Mersin’de yapılmamış bir çok hizmet yaptıklarının altını çizen Başkan Kocamaz, “Biz göreve geldikten sonra 13 ilçenin tamamına hizmet etmeye başladık. Mersin biz göreve geldiğimizde Türkiye’de 30 Büyükşehir Belediyesi içerisinde maalesef en geri kalmış belediyelerden bir tanesiydi. Ama bugün geldiğimiz noktada Mersin artık adından söz ettiriyor. Mersin, dağıyla, taşıyla, ovasıyla topyekun ayağa kalkıyor. Biz de bu geçen 57 aylık süre içerisinde gece gündüz demeden her yere ulaştık. Susuz ve yolsuz köy bırakmayacağız diyerek çıktığımız yolda çok şükür şu anda Mersin geneline baktığınızda 5 bin 500 km kırsalda yol ağımız var ve bunun tamamını asfaltlamış durumundayız. Bunun yanında su kaynağı sıkıntısı olmayan her yere su ulaştırdık. Mersin’i bir bütün olarak ele aldık. İlçelerimizi daha yaşanabilir hale getirmeye çalışıyoruz” dedi.
 
“Mersinle ilgili daha çok hayallerimiz var”
Türkiye’nin güneyinde ilk atıksu arıtma tesisini Tarsus’ta kendilerinin hayata geçirdiğini sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Bizden 8 yıl sonra Adana atıksu arıtma tesisini hayata geçirdi. Şu anda biz 57 aylık süre içerisinde 13 tane arıtma tesisini hayata geçirdik. Planı projesi olmayan bir belediyeyi devraldığınızda bütün problemleri çözmüş olmanız mümkün değil. Mersinle ilgili daha çok hayallerimiz var. Geçmişte Tarsus birçok problemlerini çözdüğü için ve kalan problemlerin sorumluluğu da MESKİ ve Büyükşehir’e geçtiği için Tarsus’ta devasa yatırımlar artık geride kaldı. Şehir içerisinde gördüğünüz bütün asfalt çalışmaları Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirildi. Köy yollarında bütün problemler tamamlanmış durumda. Her yere ulaşmaya çalışıyoruz. Bizim hedefimiz bir yandan hizmet yaparken bir yandan da Tarsus’ta elde ettiğimiz barış, huzur ve kardeşlik ortamını Mersin genelinde yaygın hale getirmek. Bu nedenle gece gündüz demeden çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
 
“Belediye başkanlığının mareşalliği Büyükşehir Belediye Başkanlığıdır”
Adaylık süreci ile ilgili muhtarları bilgilendiren Başkan Kocamaz kendisinin yeniden aday olması konusunda vatandaşlardan yoğun ısrar geldiğini belirterek, “ Vatandaşlarımız, benim mutlaka yeniden aday olmam için ısrar ettiler. Bizde en sonunda bildiğiniz gibi bu süreç içerisinde İYİ Parti’den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak bir kez daha huzurunuza geldik. Ormanı yok eden baltanın sapı ormandan. Ben halkın yanında yer aldım. Halk her zaman olduğu gibi yine bize desteğini sürdürdü. Bende bugün bizimle beraber yola çıkan insanları yarı yolda bırakmamak düşüncesi ile tekrar aday oldum. Birileri işine geldiği gibi konuşabilir. Burhanettin Kocamaz nefis yapıyor diyen o gaflet içerisindeki şahıslara seslenmek istiyorum ki. Belediye başkanlığının mareşalliği Büyükşehir Belediyesidir. Bunun üstünde Türkiye’de başka bir belediye başkanlığı yok. Cenab-ı Allah’ta bana sizlerin sayesinde bunu nasip etti” diye belirtti.
 
“Bugün geldiğim noktaya tırnaklarımla kazıya kazıya geldim”
Hayatı ve belediye başkanlığı süresi boyunca ikbal peşinde koşmadığını ifade eden Başkan Kocamaz, “Bugün geldiğim noktaya tırnaklarımla kazıya kazıya geldim. O dönemde bu bölgede MHP’nin esamesinin okunmadığı dönemde Tarsuslular bizi belediye başkanı yaptı. Dolayısıyla bu işin nefisle alakası olmadığını ortaya tezvirat atan şahıslar da çok iyi biliyorlar. Sizlerin sayesinde gururla ifade etmem gerekirse son 3 aydır Türkiye’deki büyütün hesapları Mersin alt üst etti. Türkiye Mersin’i konuştu. Bütün siyasi partiler tekrar tekrar hesaba oturdular. Ve Mersin üzerinden siyaset yapılmaya başlandı. Cenab-ı Allah itibardan düşürmesin. MHP ve HDP dışındaki her 3 siyasi partide bana birlikte yol yürüme şeklinde teklifte bulundu. Biz yaptığımız değerlendirmelerde geçmişten beri savunduğumuza davaları birlikte omuzladığımız insanların ağırlıkta olduğu İYİ parti ile yola çıkmaya karar verdik” dedi.
 
“Biz 1994’ten bu yana o ittifakı zaten halkımızla gerçekleştiriyoruz”
Çıktıkları yolda bir ittifak olacak diye yola çıkmadıklarını, vatandaşlara güvendiklerini ifade eden Başkan Kocamaz, “Biz 1994’ten bu yana o ittifakı zaten halkımızla gerçekleştiriyoruz. Biz yolumuza devam ediyoruz. 25 yıldır siyasi çizgisinden hiç sapmamış, aynı doğrultuda yürümüş bir insan olarak milletimizin yeniden karşısındayız. Bizimle birlikte beldelerinize, yerleşim alanlarınıza, mahallerinize hizmet verme noktasında uyum içinde çalıştığınız için bütün muhtarlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.
 
Kahvaltı sonrası Tarsus ilçesine yapılan hizmetlerin yer aldığı kısa film gösterimi gerçekleştirildi. Kahvaltıdan memnun kaldıklarını ifade eden muhtarlar ise Başkan Kocamaz’a hizmetleri için teşekkürlerini iletirken, bundan sonraki süreçte de destek verdiklerini belirttiler.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: hilmidolasmaz@mynet.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.