Başkan Kocamaz Emeklilere Konuk Oldu

Başkan Kocamaz Emeklilere Konuk Oldu


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz İkinci Bahar Emekli Evi sakinleri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Sık sık toplumun farklı kesimleri ile bir araya gelen Başkan Kocamaz bu kez de emeklilerle kahvaltıda bir araya geldi. İkinci Bahar Emekli Evi sakinleri ile buluşan Başkan Kocamaz, emeklilerin taleplerini ve önerilerini dinleyerek, onlarla hasbihal etti.

Başkan Kocamaz, “Sizlerin mutlu olmasından mutluluk duyuyorum"

Başkan Kocamaz, memlekete emeği geçen emeklilerin baş tacı olduğunu, onların kaliteli ve mutlu zaman geçirebilmeleri için ellerinden geleni yapmak istediklerini ifade ederek, “Bu saati sizlerle paylaşmak bizim için onur verici. Size binbir özenle hazırlayıp, tahsis ettiğimiz İkinci Bahar Emekli Evi çok güzel dostluklara mekân oldu.

Oraya gidip faydalanan arkadaşlarımızla yaptığımız sohbetlerde çok mutlu olduklarını, kahve köşelerinden ziyade nezih, temiz bir ortamda bir araya gelip daha faydalı işler yaptıklarını ve huzur bulduklarını ifade ediyorlar. Bende gerçekten sizlerin mutlu olmasından mutluluk duyuyorum. Aynı konu çocuklarımız ve gençlerimiz için de söz konusu.

Önümüzde ki dönemde bu evlerin sayısını artırmak mecburiyetindeyiz. Bugün burada bu mekânı şereflendiren çok değerli yaş
 almışlarımızla birlikte kahvaltı yapmak bize onur ve gurur veriyor. Bu anı bizimle paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

“Hizmetlerimizle Türkiye’de farkındalık yarattık”

Konuşmasında göreve geldiklerinde hayata geçirdikleri Mersin Araştırma Merkezi, Nazım İmar Planları, Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi, Engelsiz Mesleki Eğitim Merkezi, ulaşım projeleri başta olmak üzere pek çok hizmetten bahseden Başkan Kocamaz,  “Bizim esas amacımız kentin fiziki ihtiyaçlarını hayata geçirirken diğer taraftan da demografik yapısı çok karmaşık olan kentimizde insanları bir araya getirerek, barış, huzur ve kardeşlik içerisinde hayatlarını devam etmelerini sağlamak.

Çok şükür göreve geldiğimiz günden bu yana bunun mücadelesini veriyoruz. Yaptığımız sosyal hizmetlerle herkese ulaşmaya çalışıyoruz. Mersin’i söz verdiğimiz gibi yaşlı dostu, kadın dostu, çocuk dostu, engelli dostu, hayvan dostu kent yaptık ve ilgili kurumlardan belgelerini alıp, tescilleyerek Türkiye’de bir farkındalık yarattık. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmetler Türkiye’de birçok belediye tarafından örnek alınıyor, takdir ediliyor” 
şeklinde konuştu.  

“Daha yapacak çok işimiz var”

Hayata geçirmeyi planladıkları Raylı Sistem Projesi ve Deniz Otobüsü ile ilgili de bilgi veren Başkan Kocamaz, “ Ulaşım Master Planımız tamamlandı. Trafik sorununu çözecek olan en önemli proje olan Raylı Sistem Projemizi Bakanlığa sunduk

Deniz Otobüsü ile ilgili de yurtiçinde ve yurtdışında araştırmalar yapmıştık. Yurtdışından buraya getirmek ve prosedürü tamamlamak baya zaman alacaktı. En sonunda Çanakkale Özel İdaresi ile bir gemi için anlaştık. Daha yapılacak çok iş var.

Önemli olan Mersin’e bir şeyler kazandırabilmek. Mersin’de herkesi bir bütün gibi görüp, herkese eşit yaklaşıp, dünya görüşü, kökeni, inancı ne olursa olsun Mersin ortak paydasında birleştirebilmek. Bu konuda mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” 
diye belirtti.  

“Bizlerin huzur ve refahını sağlayan çok güzel bir proje”

Memur Emeklisi Kutlay Bodur kahvaltıda yaptığı konuşmasında Emekli Evi’nden ne kadar memnun olduklarını dile getirerek, “Bu ve bunun gibi toplantılarla bizleri birbirimizle tanıştıran, kaynaştıran, bizlerin en büyük ihtiyacı olan bu sosyal ortamı bize kazandıran Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a ve açıldığı günden beri görevini eksiksiz yapan İkinci Bahar Emekli Evi ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Memur Emeklisi Seher Işılak ise konuşmasında “Büyükşehir Belediyesi’nin bizlere sunduğu bu emekli evi, sosyal belediyecilik anlayışıyla ve biz emeklilere bir vefa ve insani bir görev bilinciyle bizlerin huzur ve refahını sağlama amacıyla hayata geçirilmiş çok güzel bir proje.

Başta Sayın Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a ve Emekli Evi’nde bizlere hizmet sunan görevli değerli kardeşlerimize teşekkür ederim”
 dedi.

Emekli Evi sakinleri ise kendileri için özel yapılan emekli evinden ve düzenlenen etkinliklerden memnuniyetlerini dile getirip Başkan Kocamaz’a kendilerine olan desteği için teşekkür ettiler. Etkinlik sonunda Başkan Kocamaz ve kahvaltıya katılan tüm emekliler sahilde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: hilmidolasmaz@mynet.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.