Başkan Kocamaz "Süreç On Güne Netleşecek"

Başkan Kocamaz "Süreç On Güne Netleşecek"

Mersin Sanayi Sitesi esnafları ile bir araya gelen Başkan Kocamaz, Akdeniz Sanayi Sitesi altyapı ve üstyapının açılışı ile güneş paneli ve fidan dağıtımını gerçekleştirdi.
Mersin Sanayi Sitesi esnafları ile bir araya gelen Başkan Kocamaz, Akdeniz Sanayi Sitesi altyapı ve üstyapının açılışı ile güneş paneli ve fidan dağıtımını gerçekleştirdi.
 
“Mersin sevgi, barış ve kardeşlik kenti olma yolunda ilerledi”
 
Mersin Sanayi Sitesi’nde gerçekleştirilen toplantıya Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ertugan, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Genel sekreter Yardımcıları, Mersin Muhtarlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ergün Ünlü, meclis üyeleri ve sanayi esnafı katılım gösterdi.
Tanıtım toplantısında 2014 öncesinde verdiği sözleri anımsatan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “2014 yılı öncesinde Mersin’de bu göreve talip olduğumuzda sizlere bazı sözler vermiştik. Hepsinden önemlisi de elbette yerel yönetimler vadettiklerini yapmak zorunda. Ama bunlardan daha önemlisi Mersin gibi demografik yapısı çok karmaşık olan bir kentte bizim öncelikli görevimiz doğum yeri, kökeni, dünyaya bakış açısı, inancı ne olursa olsun Mersin’de yaşayan bütün hemşerilerimize eşit mesafede durarak bağrımıza basacağımızı hiçbir ayrım yapmayacağımızı, barış, sevgi ve hoşgörü ortamını geliştireceğimizi söylemiştik. Allah’a çok şükür ki Mersin bu 4 buçuk yıllık süre içerisinde sevgi, barış ve kardeşlik ortamı her geçen gün artan, gerçekten bir huzur kenti olma yolunda ilerliyor. Biz de bundan gerçekten mutluluk duyuyoruz” dedi.
 
“31 Mart yarışında tekrar varız”
 
Konuşmasında 2014’ten bu yana tüm zorluklara rağmen verdikleri sözleri tuttuklarını aktaran Başkan Kocamaz, “Görevi devraldıktan sonra bu işe daha da inandık. Mersin halkı gerçekten objektif bir değerlendirme yaparak bu işi ancak bizim başarabileceğimize kanaat getirmişti. Zira bu kadar geniş bir alanda kurucu belediye başkanlığı yaparak bu kenti topyekûn ayağa kaldırmak gerçekten her baba yiğidin karı da değildi. 13 ilçemizin tamamına eşit yaklaştık. Tabi devraldığımız başta merkezdeki büyükşehir yönetimi ve tüm ilçeler hizmete aç durumdaydı. Bizden önceki Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alanı 745 kilometre karelik bir alan iken, şu anda bizim hizmet alanımız 15 bin 830 kilometre karelik bir alan. Yani hizmet alanımız yaklaşık 22 katına çıkmış durumda” şeklinde konuştu.
4 buçuk yıl boyunca Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirmiş oldukları hizmetler hakkında bilgiler sunan Başkan Kocamaz, yaklaşan Mahalli İdareler Seçimlerinde yeniden aday olacağının da sinyalini verdi. Başkan Kocamaz, “Bildiğiniz gibi bir süreç yaşadık yerel yönetim seçimlerine giderken. Tabi siyasi partilerin içerisinde bu tür şeyler olabilir ama tam her türlü hazırlığı yapıp, her şey hazırlandıktan sonra tam insanları otobüse bindirip yola çıkaracağımız anda böyle bir olayla karşılaştık. Dolayısıyla tabi vatandaşlarımız bu konudan çok rahatsız oldular. Partili, partisiz herkes bu işin devam etmesi gerektiği yönünde bize baskı uygulamaya başladı. 25 yıl alnımın akıyla, şerefimle, namusumla bu görevi yaptım. Tam çeyrek asır. Bu saatte sonra benim illaki Belediye Başkanı olmam diye bir düşüncem de olamaz. Ama bunun yanında şahsıma karşı yapılan bu rencide edici tutum gerçekten bizi yaraladı, üzdü. 50 yıl içerisinde bulunduğumuz ve hizmet etmekten şeref duyduğumuz bir yerde böyle bir vefasızlık gerçekten sadece ben değil, hiç kimsenin kabul edemeyeceği bir durumdu. Vatandaşlarımızın bu işte ısrarı doğrultusunda biz de inşallah 31 Mart yarışında tekrar varız dedik. Bize güvenen, bizimle yol arkadaşlığı yapan arkadaşlarımızı yarı yolda bırakma gibi bir lüksümüz de yok” ifadelerini kullandı.
 
“Süreç on güne netleşecek”
 
31 Mart’tan sonra da yine hizmetlerin kaldığı yerden devam edeceğini belirten Başkan Kocamaz, “İnşallah önümüzdeki süreç tamamlandığında yine Mersin’i karış karış dolaşacağız. Vatandaşlarımızın analarının ak sütü gibi helal olan, namus ve şeref bildikleri oylarına talip olacağız. Tabi hiçbir seçimin garantisi yok. Ama ben inanıyorum ki vatandaşlarımızın bu ısrar ve talepleri 31 Mart’tan sonra da bu hizmetlerin kaldığı yerden devam edeceğini gösteriyor. Biz böyle bir yola çıktık, zaten yoldaydık ama bundan sonraki süreç en geç 1 hafta 10 gün içerisinde çok net bir şekilde ortaya çıkacak ve inşallah Mersinimiz için hayırlı bir sonuç oluşacak. Bu saatten sonra bizim sırf siyaset ve politika yapmak için herhangidir yere talip olmamız mümkün değil. Bu saatten sonra hele de 50 yıllık bir geçmişten sonra biz sadece Mersin’e hizmet ve vatandaşlarımızın bu taleplerini yerine getirme doğrultusunda bir yere talip oluruz” diye belirtti.
 
Sanayi esnaflarından Başkan Kocamaz’a teşekkür
 
Mersin Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ertugan ise Mersin Sanayi Sitesi’nin teknik bilgilerini paylaştıktan sonra, “Mersin Sanayi Sitesi kurulduğu günden bugüne yaklaşık 40 yıldır hiçbir altyapı ve asfalt çalışmaları konusunda hizmet almamıştır. Mersin Sanayi Sitesi Yönetim Kurulumuzun görüşmeleri sonucunda Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 2 bin 500 metre civarında alt yapı, yağmur suyu çalışmaları sağlanmıştır. Alt yapı çalışmaları sonrasında Sanayi Sitesi’nin asfalt çalışmaları tamamlanmıştır. Yapılan bu hizmetlerden dolayı Mersin Sanayi Sitesi olarak Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz’a teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz” dedi.
Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ tarafından Sanayi Sitesine şu hizmetler yapıldı:
Mersin Sanayi Sitesi altyapı ve üstyapı çalışmaları kapsamında Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ tarafından yağmur suyu döşeme hattı gerçekleşti. Su birikintisi olan yerler tespit edildi.  Biriken suların hızlı deşarj edilmesi adına 3 bin 510 metre yağmur suyu hattı yapımı ve 78 adet ızgara yapımı gerçekleşti. Üst yapı çalışmalarında ise 8350 ton sıcak asfalt döküldü.
 
Güneş Paneli ve Fidan Dağıtımı
 
Büyükşehir Belediyesi Güneş Paneli Desteği Projesi kapsamında da Yörüklere yüzde 25 üretici katkılı 17 adet güneş paneli desteklemesi yaptı. Mersin İli Meyveciliği Yayma ve Geliştirme Projesi kapsamında Zeytin Fidanı Dağıtımı Projesi ile de üreticilere yüzde 50 hibeli 2 bin 836 zeytin fidanı dağıtımı yapıldı.
 


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: hilmidolasmaz@mynet.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.