Başkan Kocamaz'dan Önemli Açıklama

Başkan Kocamaz'dan Önemli Açıklama

Başkan Kocamaz'dan Önemli Açıklama
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak bazı konularda kamuoyunu bilgilendirdi.
 
İŞTE O AÇIKLAMA;
 
“KAMU OYUNUN DİKKATİNE!!!!
Sevgili Hemşehrilerim;
Bugün aldığım bir habere göre her yerel seçim öncesinde olduğu gibi siyaset cambazları yine sahnede.
Bana gelen bilgilere göre birileri ya algı oluşturmak ya da ortalığı karıştırmak amacıyla sorumsuzca davranarak Burhanettin Kocamaz’ın insanlar arasında ayrımcılık yaptığını, bazı adayların arap kökenli ve alevi olduğunu söylediğini, bu nedenle CHP’nin oyuna gelmemesi gerektiğini ve bu nedenle de İstemihan Talay ya da Fikri Sağlar’dan birisinin aday yapılması gerektiği şeklinde Sayın Kılıçdaroğlu’na yazı yazdıklarını öğrendim.
Mersin’de yakaladığımız şu barış huzur ve kardeşlik ortamında böyle bir tezviratın ortaya atılması gerçekten manidar ve hiç kimseye de fayda getirmez.
Böylesine asılsız ve böylesine adice ve şerefsizce bir tezvirat karşısında üzülerek bir açıklama yapma mecburiyeti hasıl olmuştur.
Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki diğer partilerin kimi ya da kimleri aday yapacağı bizim problemimiz değildir.
Her parti yaptığı değerlendirmelerle adayını belirleyip ilan etme hakkına sahiptir.
Şu anda da CHP kendi adayını belirlemiş ve ilan etmiştir.
Aday olan arkadaşımız Sayın Vahap Seçer Bey’e çıktığı bu yolda başarılar diliyorum.
Aday belirlendikten ve ilan edildikten sonra böyle bir tezvirat ile çıkarılmasını da anlayabilmiş değilim.
Ayrıca her zaman söylediğim gibi İnsanların anne babasını ya da Doğum yerini tercih şansı yoktur.
İnsanların inancı,dünyaya ve olaylara bakış açısı farklı olabilir.Bizim hiç bir dönemde İnsanları dışlama gibi bir düşüncemiz olmadı olamaz.Bizi Tarsus’tan bu yana herkes tanır ve bilir. Tarsus’ta Belediye Başkanlığı dönemimizden bu yana Türk,Arap,Kürt,Sünni,Alevi ayrımı yapmadan içinde bulunduğumuz Parti’den her kesimden Meclis üyeleri yaptığımızı herkes bilir.
Halen de birlikte yol yürüdüğümüz herkesimden arkadaşımız mevcut iken yapılan böyle bir edepsizliği anlamakta gerçekten zorlanıyorum.Mersin tarihinde ilk defa bir yerel yönetim olarak Cami,Cem evi ve Kliselere hizmet ve destek verdiğimizi herkes bilir.
Mersin’de yaşıyoruz.Mersinin demografik yapısı belli.Her kesimden,her inançtan tanıdığımız ve Mersin Ortak Paydasında birleştiğimiz kadim dostlarımız var.
Dolayısıyla bizi bilen bilir.Bizim tutumumuz birlikten bütünlükten yanadır.
Bizler inançlı insanlarız.Ve bizim inancımıza göre ayrımcılık,ırkçılık yapmak zaten haram kılınmıştır.
Kaldı ki bölücülüğün her türlüsüne karşı olan ve bölücülükle mücadele eden birisine böyle bir çamur atılmaya çalışılması abesle iştigaldir.
Asıl bu tür tezviratlarla ortalığı karıştırmaya çalışarak algı yaratma gayreti içerisinde olanlar bölücülük yapmakta adeta ateşle oynamaktadır.
Mersin halkı bu tür art niyetli kişilere 2014’te olduğu gibi yine itibar etmeyecektir.
Bu vesile ile centilmence ve medeni ölçüler içerisinde hayırlı bir seçim kampanyası dönemi olmasını diliyor,herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Allaha Emanet Olunuz.”
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: hilmidolasmaz@mynet.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.