Bayram İkramiyesi ve En Az Emekli Aylığı 2000 TL Olmalı

Bayram İkramiyesi ve En Az Emekli Aylığı 2000 TL Olmalı

Türkiye Emekliler Derneği Genel Merkez Mali Sekreteri ve Tarsus Şube Başkanı Ömer Kurnaz Kurban Bayramı dolayısıyla sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla emeklilerin hislerine tercüman oldu.
Türkiye Emekliler Derneği Genel Merkez Mali Sekreteri ve Tarsus Şube Başkanı Ömer Kurnaz Kurban Bayramı dolayısıyla sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla emeklilerin hislerine tercüman oldu.
Kurnaz, “Emekli aylığının ve bayram ikramiyesinin 2000 TL olması gerekir” dedi.
İşte Ömer Kurnaz’ın sosyal medya hesabında paylaştığı o paylaşım;
“Emeklilik; uzun yıllar çalışılarak ve alın teri dökülerek elde edilen bir hak olduğu gibi, toplumun refah seviyesine ulaşması için insanca yaşamaya yetecek bir aylığın ödenmesidir. Bayramlar, emeklilerimizin en mutlu günü olması için aylıklarının iyileştirilmesi, en az emekli aylığının ve bayram ikramiyesinin 2000 TL olması gerekir.
Bayramlarda burukluğu emeklilerin hak etmediğini belirten Türkiye Emekliler Derneği Genel Mali Sekreteri ve Tarsus Şube Başkanı Ömer Kurnaz, devletimizin sıcak elinin emeklilerin yanında olması gerektiğine dikkat çekerek, Kurban Bayramı mesajı yayınladı. Bayram mesajında şu görüşler dile getirildi:
“Bayramların torun-dede kaynaşması için anlamı büyüktür. Bu özel günlerde emeklilerimiz buruk olmamalı. Bugün, emeklilerimizin büyük çoğunluğu geçinemiyor ve bankalara da yüklü tutarda borcu olan bir kesim. Bu tablo, ülkemize yakışmıyor. Ülkenin kalkınmasında ve gelişmesinde emeği olan emeklilerimizin korunması, ülkeyi yönetenlere anayasamızla verilmiş bir görev olmasına rağmen, bugün emeklilerimiz büyük zorluk içinde bayramlara buruk giriyor.
Emekli aylıklarında adalet ve eşitlik için İNTİBAK yapılmalı. Devletimiz, sosyal güvenliği eşitlik ilkesine göre yönetmelidir. 2000 sonrasında emekli olanlar mağdur edilmiş ve emekli aylıkları düşük kalmıştır. Çalışılan dönemlerdeki mevzuat hükümleri yerine, ödenen prim kazançları ve prim ödeme gün sayıları esas alınarak emekli aylıkları tek bir kriter üzerinden yeniden hesaplanmalı, norm ve standart birliği sağlanmalıdır.
Emeklisi mutlu bir ülkeyi özlüyoruz.
Başta emeklilerimiz olmak üzere milletimizin ve islamaleminin Kurban Bayramı kutlu olsun.”
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.
Mersin Haber