Bazılarının Akıl Sağlığı Bozulacak!

Bazılarının Akıl Sağlığı Bozulacak!

Ak Partiye yakın bir isim olan Gazeteci Şebnem Bursalı’nın bugün köşesine taşıdığı yazısı doğru çıkarsa bazı saplantılı düşüncedeki insanların hayallerinin yıkılmasına neden olacağa benziyor.
Ak Partiye yakın bir isim olan Gazeteci Şebnem Bursalı’nın bugün köşesine taşıdığı yazısı doğru çıkarsa bazı saplantılı düşüncedeki insanların hayallerinin yıkılmasına neden olacağa benziyor. Kim bilir, aday olmayı hayal edipte olamayanlar beklide akıl hastanesine düşecekler.
İşte Şebnem Bursalı’nı o yazısı;
“Yerelde de ittifak
2019 seçimlerine ve sonrasındaki 5 yıla yönelik yerli ve milli ittifak adı verilen AK Parti-MHP ittifakıyla ilgili her iki partinin önemli isimlerinden oluşan komisyon çalışmalara başladı. Seçim Yasası, Siyasi Partiler Yasası, Uyum Yasaları, Meclis iç tüzüğü dahil geniş bir çalışma takvimi var komisyonun.
İki parti arasındaki işbirliğinde Kasım 2019 olarak planlanan Genel Seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce yapılacak yerel seçimlere yönelik bir netlik henüz yok.
Ancak; tabanda dillendirilen bir endişe; tavana kadar sesini duyurursa kimse şaşırmasın.
O endişe de; büyük ittifaktan 8 ay önceki yerel seçim sırasında sahada iki parti teşkilatları arasında sertleşmesi olası kampanyanın, Kasım'daki büyük ittifaka bir zararı olup olmayacağı. Her 3 seçimin ve bundan sonraki süreçte Türkiye'nin geçmekte olduğu hassas ve zorlu dönem göz önüne alındığında, herhangi bir kırgınlık veya negatif ihtimal olsun istenmiyor.
İşte bu yüzden Ankara kulislerinde; iki parti arasında yerel seçimde de ittifak yapılabileceği konuşuluyor.
Son seçimlerde her iki partinin kazandığı il ve ilçeler yine kendilerinde kalacak şekilde aday gösterilmemesi veya diğer partinin destekleneceğinin açıklanması ve CHP ve HDP'nin elindeki belediyelerde ise o il ve ilçede AK Parti güçlü ise AK Parti'nin, MHP güçlü ise MHP'nin destekleneceği şeklinde bir ittifakın söz konusu olabileceği belirtiliyor.
Kulislerde konuşulan bu yeni ittifakın hayata geçirilip geçirilmeyeceği de önümüzdeki günlerde belli olacak...
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: hilmidolasmaz@mynet.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

Haberler

Mersin Haber

Tarsus Haber