Bir Çarpıda Bizim Evlerimize Koyun!

Bir Çarpıda Bizim Evlerimize Koyun!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek Siyaset meydanı programında Cenk Özdemir’in konuğu oldu.
İzmir ‘de alevi vatandaşların evlerine yazılan çirkin ifadelerle ilgili konuşan Şimşek  ” Alevi vatandaşlarımızın her zaman yanındayız” dedi.
Milletvekili Şimşek konuşmasının devamında “ Alevi, Kürt, Sünni Türkiye bu konuları aşmıştır. Gittiğimiz yerlerde ben hep söylüyorum. Bir insan Alevi mi? Türk mü? Kürt mü? Arap mı? Şeklinde konuşmak ayıptır. Bizim yaşadığımız yerde herkes karmakarış olmuş, kız almış kız vermiştir.
Alevi vatandaşlarımız bu ülkenin öz ve öz kurucu unsurlarıdır.Her şeyin güzeline layık olan insanlardır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin parti programlarından biri de Cem Evlerinin ibadethane statüsüne alınmasıdır. Daha önce de Malatya’da benzer bir olay tezgahlanmaya çalışıldı ama vatandaşlarımız bunlara asla izin vermedi. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi, sayın milletvekilimiz Arzu Erdem’i ve Ülkü Ocakları Başkanımızı olay yerine göndererek Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları olarak Alevi vatandaşlarımızın sonuna kadar yanındayız dedi.
İzmir’de ki hadiseyle ilgili olarak ta diyoruz ki; Bir çarpı da bize koyun ! Alevi vatandaşlarımıza çarpı koyacaksanız bütün ülkücülere bütün Türk Milliyetçilerine de birer çarpı koyun. Biz vatandaşlarımızın her zaman yanındayız ve bunu bütün samimi duygularımızla ifade ediyoruz.  Herhangi bir oy devşirme ya da farklı bir anlayış içerisinde olmadan Alevi vatandaşlarımızın yanındayız diyoruz.
Seçim bölgem olan Mersin’de de  Alevi kardeşlerimizle iç içeyiz. Aynı mahallede , aynı sokakta yaşamışız. Bizim yörede bunlar konuşulursa ayıplanır. Mersin’de bir insan herhangi bir mekanda bu durumu  ötekileştirme olarak konuşursa ayıplanır. Mersin bunları aşmıştır. Türkiye bunları aşmıştır. Türk halkı artık bunlara geçit vermez. O günler çok geride kaldı. Geriye dönüş yok. Biz önümüze bakacağız. 81 milyon vatandaşımızı huzur içerinde, kardeşlik içerisinde daha güzel günlere götüreceğiz” ifadelerini kullandı

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.