Bir Günde 30 Bin Fidan Dağıttı

Bir Günde 30 Bin Fidan Dağıttı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın Mersin genelinde sürdürdüğü hizmet çıkarması Aydıncık, Anamur ve Bozyazı ilçeleri ile devam etti.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın Mersin genelinde sürdürdüğü hizmet çıkarması Aydıncık, Anamur ve Bozyazı ilçeleri ile devam etti. İlçe ziyaretlerinde üreticilerle bir araya gelerek fidan dağıtımı gerçekleştiren Başkan Kocamaz, “Demek ki bu kubbede hoş bir seda bırakmışız ki bizi işin odağında görüyorlar. Biz gönül adamıyız. Bizim olduğumuz yerde huzur barış, kardeşlik, hoşgörü, sevgi ve hizmet olur” dedi.
 
Göreve geldiği günden bu yana üreticilere verdiği destekle Mersin’de tarımı yeniden ayağa kaldıran Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, dağıttığı fidanlarla Aydıncık, Anamur ve Bozyazılı üreticinin yüzünü yeniden güldürdü. Bir günde 30 bin fidan dağıtımı gerçekleştiren Başkan Kocamaz, vatandaşlar ve üreticilerin ‘Vefasız değiliz hep seninleyiz’, ‘Mersin’in Başkanı Başkan Kocamaz’, ‘Ülkücüler seninle gurur duyuyor’, ‘Durma ilerle Yörükler seninle’ sloganları ile karşılandı.
Fidan dağıtım törenlerine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, İYİ Parti İl Başkanı Servet Koca,  İYİ Parti Anamur, Aydıncık ve Bozyazı İlçe Başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 
 
Vatandaşların verdiği destek ile 57 aydır Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Mersin’in tamamına hizmet vermeye çalıştıklarını ve birçok konuda Cumhuriyet tarihi boyunca hayata geçirilememiş hizmetleri hayata geçirdiklerini belirterek konuşmasına başlayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Bugün geldiğimiz noktada sözünü verdiğimiz hizmetleri hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz. Göreve geldiğimiz dönemde Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alanı 13 ilçeye ve 15 bin 830 metrekarelik bir alana çıktı. Dolayısıyla bizler kurucu belediye başkanlığı görevini üstlenmiş olduk. Geçmişte gerçekleşmeyen projeler gerçekleşti. Diğer projelerimizde de tabi ki sizlerle beraber el ele, gönül gönüle verdiğimizde kalan eksiklikleri gidermek için  yoğun bir gayret içerisine gireceğiz” dedi.
“Biz işimize bakıyoruz, işimizi yapıyoruz”
Hizmet noktasında karşılarına çıkan sıkıntıları bir bir aşarak vatandaşlara hizmet götürdüklerini ve götürmeye de devam edeceklerini söyleyen Başkan Kocamaz “Bir Yörük ve Türkmen çocuğu olarak sizlere hizmet etmek bizler için bir onur ve gurur kaynağı. Biz Türk milliyetçileri, ömrünü bu ülkeye, vatana, bayrağa ve millete adamış insanlar olarak kendimizi bu millete feda etmişiz. Ömrümüz mücadele ile geçmiş. Belli bir terbiye almışız. 57 aydır her türü engellemelere rağmen dik durarak, Mersin’i ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. İlçe ayrımı, belde, köy ayrımı yapmıyoruz. Çünkü burada yaşayan herkes bizim insanımız. Biz yaratılanı yaratandan ötürü severiz. Sağa sola sapmadan her zaman olduğu gibi dik durarak bir hedef koymuşuz. Tüm Mersin’i ayağa kaldırmak istiyoruz”ifadelerine yer verdi.
“Demek ki bu kubbede hoş bir seda bırakmışız”
Vatandaşların aklına gelen her türlü hizmeti hayata geçirmek istediklerini sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Her zaman üreticimizin, çiftçimizin yanındayız. Fidan ve fide dağıtıyoruz. Geçmişte de dağıttık, çiftçimizi, üreticimizi desteklemeye devam edeceğiz. Bugün dağıtacağımız fidanlar üreticilerimiz için hayırlı olsun” diye ifade etti.
Mehmet Ballı, “Mersin’e sahip çıkmak için Burhanettin Kocamaz’ın yanındayız”
Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı ise Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a destek verdiğini ve vermeye de devam edeceğini ifade ederek  “Ben ahde vefası olmayan insanı insan olarak kabul etmem. Biz ülkücü bir terbiye ile yetiştik. Ülkücü de eğilme, bükülme yoktur. Biz öyle gördük ve öyle olmaya da devam ediyoruz. Ulu Önderimiz Atatürk’ün sözünü tuttuk ve Mersine sahip çıkmak için Burhanettin Kocamaz’ın yanındayız.  Bizler hepimiz Yörük çocuğuyuz. Bir 5 yıl daha Burhanettin Başkanımız kırsala hizmet etmeli. Biz Burhanettin Kocamaz’ı seviyoruz. Mersin’i sevdiğimiz için Burhanettin Kocamaz’ı seviyoruz. Burhanettin Kocamaz’ın bir 5 yıl daha hizmet etmesi lazım. Hak bildiğimiz yolda tek başımıza gideceğiz. Allah izin verirse hizmetin devamını sağlamaya çalışacağız” diye belirtti.
Mehmet Türe, “Burhanettin Başkanımızla omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz”
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ise,  “Büyükşehir Belediyemiz ile Anamur’a birçok hizmet yaptık. Bunları sizler çok iyi biliyorsunuz ve size daha çok hizmet yapacağız onları da biz biliyoruz. Köy yollarımız, grup yollarımızı ve daha planladığımız pek çok hizmeti hayata geçireceğiz. O inanç ve heyecan bizde var.  Burhanettin Başkanımızla şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da omuz omuza vererek, ekiplerimizle birlikte Anamur’un hak ettiği hizmeti en iyi şekilde alacağından eminiz ” şeklinde konuştu.
Aydıncık Atatürk Mahalle Muhtarı Ekrem Çırak, Anamur Kızılaliler Mahalle Muhtarı Mehmet Sarı ve Bozyazı Dereköy Mahalle Muhtarı Musa Söğüt birer konuşma gerçekleştirerek Başkan Kocamaz’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler.
İlk durak Aydıncık İlçesi
Fidan dağıtım törenlerinin ilkini Aydıncık İlçesi’nde gerçekleştiren Başkan Kocamaz, Aydıncıklı üreticilere 1260 adet ceviz, 1800 adet zeytin ve 1530 adet badem fidanı dağıtımı yaptı. Dağıtılan fidanlarla Aydıncık ilçesine toplam 38 bin 515 fidan ve fide desteği yapılmış oldu.
Anamurlu üretici fidanları ile buluştu 
Aydıncık ilçesinden sonra Anamur’a geçen Başkan Kocamaz’ı Anamurlu vatandaşlar sevgi seli ile karşıladı. Başkan Kocamaz düzenlenen törenle Anamurlu üreticiye 1410 adet ceviz, 8 bin 974 adet zeytin ve 2 bin 378 adet badem fidanı dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtılan fidanlarla birlikte Anamur’da 2014 yılından bu yana toplam 25 bin 753 adet fidan desteği yapılmış oldu.
Bozyazılı üreticinin yüzü gülüyor
Başkan Kocamaz’ın fidan dağıtım törenlerinin son durağı ise Bozyazı ilçesi oldu. Bozyazı ilçesinde ise 2 bin 95 adet ceviz, 1980 adet zeytin fidanı dağıtımı ve 1380 adet badem fidanı dağıtımı yapıldı. Yapılan dağıtımlarla Bozyazı ilçesine toplam 11 bin 759 fidan desteği yapılmış oldu.
 


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: hilmidolasmaz@mynet.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.