Bozdoğan, Ali İlk'e Yine Gönderme Yaptı

Bozdoğan, Ali İlk'e Yine Gönderme Yaptı

Tarsus CHP Tabanından Haluk Bozdoğan'a Ne Tepkiler Gelecek?
Geçtiğimiz hafta içerisinde CHP İlçe Başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısında İlçe Başkanı Ali İlk’in “Millet huzursuz. 25 yıl sonra Tarsus’u kazandık. Bizim arkadaşlara yapılan muameleyi biliyoruz. Biz bunun yapılmasını istemiyoruz.
Belediye temizlenmeli. Önceden işe alınmış bankamatik memurları ve yolsuzluğa bulaşmış, usulsüzlük yapanlardan belediyeyi acilen temizlemek lazım. Ülkü Ocakları başkanı hâlâ belediyeden maaş alıyor. Belediyelerin, belediye başkanlarının, Türkiye geneli için söylüyorum. Partililere pozitif ayrımcılık yapmak zorundadırlar.
Partiliyi birinci derece öne almaları gerekiyor.
Ama maalesef görünen bazı şeyler var o da sıkıntı yaratıyor.
Bu gidişle biz açık söyleyeyim, eğer böyle devam ederse Cumhuriyet Halk Partisi sandığa adam koyamayacak duruma gelecektir” sözlerinin ardından Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın basın mensupları ile yaptığı toplantıda İlçe Başkanı Ali İlk’e gönderme yaparak “ilçe başkanlarının haddini bilmesi” gerektiği vurgusu yapması CHP tabanında büyük rahatsızlık yaratmıştı.
Ali İlk’in parti tabanına sahip çıkma adına verdiği mücadeleye Başkan Bozdoğan’ın bu şekilde tepki vermesi CHP’de suları biranda ısıtmaya yetti.
Öte yandan Ali İlk’in yaptığı konuşmayla ilgili basında yer alan “Ülkü Ocakları başkanı hâlâ belediyeden maaş alıyor” sözleri de Ülkücü camiada büyük bir tepkiyle karşılandı.
Bu konuda da Mersin genelinde MHP’nin ileri gelen siyasetçileri, milletvekilleri ve Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanından en sert biçimde yanıt gecikmedi.
Yapılan açıklamalarda CHP’nin kendi içindeki kavgalarına Ülkücü camiayı çekmenin hata olduğu vurgulanırken Tarsus Ülkü Ocakları Başkanına destek mesajları verildi.
Tüm bu gelişmelerin ardından CHP İl Başkanlığının Pazartesi günü Tarsus İlçe Başkanlığında Ali İlk’e yapılanlar ile ilgili birlik ve beraberlik görüntüsü verilmesi kararlaştırılmış ve bu yönde basına da bilgi verilmişti.
Pazartesiyi bekleyen kamuoyu bugün saat 18:00 civarında Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile bir kez daha şaşkına döndü.
Haluk Bozdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun düzenlediği Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesindeki kampın bitmesini beklemeden yayınladığı “DEKLARASYON – 1” başlıklı yazısında yine CHP Tarsus İlçe Başkanına göndermeler yapmayı ihmal etmedi.
CHP tabanı Pazartesi Tarsus İlçe Başkanlığındaki toplantıyı beklerken böyle bir paylaşımın doğuracağı sancıları şimdiden konuşmaya başladılar.
Haluk Bozdoğan imzalı yayınlanan DEKLARASYON’da “1 Kişiyi işten çıkartarak başarı sağlayamazsınız. 1 kişiyi işe alarak bir kenti gözü, kulağı, eli, ayağı olamazsınız. Belediye kişiler üstünden değil, yönetim politikaları ve ilkelerle ayakta durur.
Hizmeti; belli kişiler, zümreler, akrabalar, yandaşlar için değil halk için üretme gayretindeyiz.
Görüyoruz ki gelecekte bir SANDIK başına 1 değil 10 kişi bulacağız. 1 SANDIK açılırken 10 değil 100 kişiyle o sandığın namusunu koruyacağız” sözleri adeta İlçe Başkanı Ali İlk’e göndermeler içermekteydi.
Bu sözlerin ardından İlçe Başkanı Ali İlk’in ne gibi adımlar atacağı merakla beklenirken, parti tabanında iş bekleyenlerin Bozdoğan’a tepkileri nasıl olacak bekleyip görmek gerekiyor.
Tarsus kamuoyunun gözü Pazartesi günü CHP Tarsus İlçe Başkanlığında düzenlenecek toplantıya şimdiden çevrilmiş durumda.
Bakalım bu toplantıya Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan katılacak mı?
Öte yandan bu karşılıklı atışmaların önümüzdeki günlerde bir işçi kıyımının başlatılması amacıyla yapıldığını düşünen bir toplum da bulunmakta.
Bakalım önümüzdeki süreç başka nelere gebe olacak.
Bekleyip göreceğiz.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.
Mersin Haber