Bozkurtlar Diriliyor !!!

Bozkurtlar Diriliyor !!!

Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ziya Körüklü, Ferahim Şalvuz mahallesinde Tarsus Ülkü Ocakları Mahalle Birimi tarafından düzenlenen kahve toplantısında konuştu
Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ziya Körüklü, Ferahim Şalvuz mahallesinde Tarsus Ülkü Ocakları Mahalle Birimi tarafından düzenlenen kahve toplantısında konuştu
Körüklü yaptığı konuşmada  “Çok değerli memleketimiz Tarsus’un kıymetli sakinleri ile birarada bulunmak, sıcak bir çay eşliğinde gönül muhabbetini demlemek için Mahalle teşkilatlarımız ile bir çalışma başlatılmıştır. Büyük Türk mütefekkiri Şeyh Edebali’nin “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” ifadeleri her zaman düsturumuzdur. Bu minval üzerine insanımızın ayağına gitmek, onlarla aynı sevinci, aynı acıyı, aynı heyecanı paylaşmak birer memleketli olmanın en büyük sorumluluklarındandır. Unutulmasın ki, insanın memleket sevgisi kimliğinde yazdığı için değil, yüreğinde yazdığı için vardır.
 
Ülkü Ocakları, millî birliğin ve millî ülkünün gerçekleştirilmesi amacı ile kurulmuş olan kutsal bir yapıdır. Bu yapı, rahmetli Dündar Taşer’in belirttiği gibi Şeyh Edebali gibi gönül pirleri, Çandarlı Hoca gibi ilim ülkücülerinin yuvasıdır. Türk devletinin ve milletimizin geleceğe daha sağlam adımlarla ilerlemesi, her şeyden önce gelecek nesillerin sıkı bir millî eğitim ve terbiyeden geçirilmeleri sureti ile mümkündür.
Millî bilinç ve fikir ile Ülkü Ocakları Genel Başkanımızın “Okumayan, araştırmayan, tefekkür etmeyen bu cephenin gerisinde su bile taşıyamayacaktır” ifadeleri cahilliğe karşı açmış olduğumuz mücadelenin ruhunu uhdesinde barındırmaktadır.
 
Türk gençliği büyük bir gelecek mücadelesi içerisindedir. Bu mücadelede galip gelebilmek için fikren, bedenen ve ruhen sağlam bir bünyeye sahip olmak gerekmektedir. Şükürler olsun ki, Ülkücü hareket  bugün çok güçlü bir fikrin, Türk Milliyetçiliği’nin hadimliğini yapmaktadır. Ülkü Ocakları, gençlerimizi spora yönlendirmek sureti ile fikrî gelişimin yanı sıra bedenen ve ruhen de sağlıklı bir nesil yetişmesini ilke edinmiştir. Bunun en bariz örneğini çeşitli ulusal ve uluslararası müsabakalarda göğsümüzü kabartan Ocaklı arkadaşlarımız  ve uyuşturucu başta olmak üzere madde bağımlılığına karşı yapmış olduğumuz sosyal farkındalık çalışmaları oluşturmaktadır.
Türk genci maddeye değil, vatanına bağlı olduğu sürece ihtiyacı plan kudretli damarlarındaki asil kanda hissedecektir.
 
Vatanı sevmek, sevdiğini söylemek biz Türk Milliyetçileri için sadece söylemde kalmamalıdır. Ahde vefalı olmak isteyen birisi her şeyden önce üzerinde yaşadığı bu kadim topraklara olan saygısını göstermelidir. Atalar emanetine saygı gösterip sahip çıkmayan insandan memleket evladı olarak bahsedilemez. Bu düşüncenin bilincinde olan Ülkü Ocakları, bu bâbda çevreciliğin de bir milliyetçilik olduğu algısından hareketle Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Sinan Ateş’in öncülüğünde Türkiye genelinde bir çevrecilik seferberliği başlatmıştır. Dünya genelinde doğanın hızla yok olmaya yüz tuttuğu bir dönemde bu çevresel yozlaşmaya dur demek için her şeyden önce insanlarımızın bilinçlendirilmeleri gerekmektedir. Alan çalışmaları, görsel medya çalışmaları ve ağaç dikmek, çevre temizliğine çıkmak gibi çeşitli sosyal algı faaliyetleri ile Türk insanının bu yöne ilgisi çekilmektedir. Bu hususta herkes bilmelidir ki, Türk milleti nasıl ki bin yıldır bu coğrafyada ise, bundan sonraki bin yıl bu coğrafyanın sahibi olacaktır. Bu inanca sahip olmak bile çevreciliğin insana ne derece büyük bir mesuliyet yüklediğini göstermesi bakımından önemlidir.
 
Ülkü Ocakları şimdiye değin gelişigüzel günübirlik heves ve politik çıkarlar peşine düşmemiştir. Milliyetçi Ülkücü Hareketin temel vasfı Türk’e zarar vermeyene müsamaha, Türk’e fayda vereni himayedir” dedi.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.