Burhanettin Kocamaz'dan Açıklama

Burhanettin Kocamaz'dan Açıklama

Mersin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Burhanettin Kocamaz son günlerde kamuoyunda çıkan bazı dedikodulara ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.  
Mersin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Burhanettin Kocamaz son günlerde kamuoyunda çıkan bazı dedikodulara ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.
 
İŞTE KOCAMAZ’IN O AÇIKLAMASI
“Sevgili Hemşehrilerim;
Bildiğiniz gibi 19 Şubat Günü bir gizli el ile Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığımız engellenmişti!
Adaylık Dosyasını İl Seçim Kuruluna bizzat vermekle görevli İl Yönetimi dosyayı bilinçli bir şekilde zamanında seçim kuruluna vermemiş ve aday olmamızın önü kesilerek Halkın seçme,şahsımında seçilme hakkı gasp edilmişti!
Daha sonra Demokrasiye Mersin üzerinden saplanan hançerin çıkarılması ve Mersin’de başlatılmış olan hizmet hamlelerinin devam etmesi düşüncesiyle çözüm yolları arandı ve Demokrat Partiden aday olmamız kararlaştırıldı.
Ancak kamuoyunun bildiği gibi yazılan senaryo gereği malum çevrelerin yaptığı itiraz neticesinde önce İl Seçim Kurulu daha sonra da YSK’nın aldığı garabet kararlarla Demokrat Partiden adaylığımız da engellendi.Bu garabet kararların tartışmaları halen kamuoyunda
devam etmektedir.
Bu durumda benim talebim üzerine gerek İYİ PARTİ Genel Başkanı Sayın Meral Akşener Hanımefendi gerekse de Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Beyefendi ile yapılan istişareler neticesinde Demokrasiye sahip çıkma adına 
Sayın Eski Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanımız Ayfer Yılmaz Hanımefendiye Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı teklif edildi.
Kendisi de sağolsun hem Mersin’e,hemde Demokrasiye sahip çıkma adına teklifi kabul etti ve kalan sürede gece gündüz demeden ve inanarak,hiç bir fedakarlıktan kaçınmayarak birlikte mücadele ettik.
Takdir edersiniz ki zaman kısıtlı idi(28 gün)ve bu kısa sürede Sayın Ayfer Yılmaz Hanımefendinin her yere ulaşabilmesi mümkün değildi.
Fakat her şeye rağmen 28 günlük sürede hem Sayın Ayfer Yılmaz,hemde bizler bütün ekiple birlikte canla başla gayret gösterdik.
Ancak Büyükşehir ve İlçe Belediyelerindeki farklı amblem ve siyasi parti(kırat-güneş,DP-İYİ PARTİ)karmaşası ve sürenin yetersizliğinden(ve daha bir çok neden sıralanabilir)dolayı,Sayın Ayfer Yılmaz Kamu oyundan çok yüksek takdirler görmesine rağmen istenilen netice alınamadı.
Ben her şeye rağmen bu kısa süre içerisinde risk alarak,medeni cesaret örneği göstererek aday olan,kazanabilmek için büyük gayretler gösteren Sayın Ayfer Yılmaz Hanımefendiye sonsuz kez teşekkür ediyorum.
Yine Seçim çalışmalarına,özellikle de Ayfer Yılmaz Hanımefendiye destek vermek amacıyla şehrimizi iki kez Şereflendiren Her iki Parti Genel Başkanlarına ve gece gündüz bizlerle birlikte koşturan tüm ekibe teşekkür ediyorum.
Şimdi gelelim son bir haftada yaşananlara!
Seçimden bu yana 4 ay,19 Şubattan bu yana yaklaşık 5 buçuk ay geçtikten sonra Eski İl Başkanı ve Seçim Kuruluna Dosya vermemek ya da verdirmemekten sanık Servet Koca yine birilerinin yönlendirmesi ve düğmeye basması ile yalan dolan iftira tezvirat ve bilinçli söylenen yanıltıcı ifadelerle kamu oyunda kafa karışıklığı yaratmaya çalışarak mahkemede beraat ettikleri yalanını yaymaya çalışıyor.
Savcılık TCK’da dosyanın geç verilmesi ile ilgili herhangi bir hüküm yok diyerek takipsizlik kararı vermiş,böylece dava açılmasının önü kesilmiştir.
Bizim ve birçok hukukçunun kanaatine göre savcılık olaya seçme ve seçilme hakkını engellemek suçunu işlemek şeklinde yaklaşsaydı durum çok daha farklı boyutlara taşınır,bu işin arkasında kim yada kimler var ortaya çıkmış olurdu.
Ancak yaşanan olaylar ve alınan hukuk dışı kararlar da gösteriyor ki bizim bu dönem Mersin’de aday olmamız dosya zamanında verilmiş olsa dahi bir şekilde engellenecekmiş!
Bu sabık İl başkanı zatı muhteremin riyakarlığını ve çok iyi bir tiyatrocu kimliği taşıdığını ve çok iyi rol yaptığını şimdi daha iyi görüyorum.
Bu adam benimle birlikte gittiği her yerde abdest alıp namaz kılarken,Aslında kıldığı namazı bile riyakarlığından dolayı kılıp akşamları da ekip arkadaşları ile farklı ortamlara takılıyormuş!
Şimdi hiç sıkılmadan yapılan tüm anketlerde açık ara önde olduğumuz halde(Bu anketleri bütün siyasi partiler yaptırıyor ve bizim açık ara önde olduğumuzu biliyorken)çok geride olduğumuzu söyleyebiliyor.
Yani demek istiyor ki kazanamayacağını anladığı için dosyayı verdirmedi!
Behey Allahtan Korkmaz kuldan utanmaz.Defalarca sordum.Defalarca konuştuk.Dosyayı ancak görevlendirilen kişi verebilir başka kimse dosyayı veremez diyen sen değilmisin!
19 Şubat Saat 17;00’den sonra dosyayı vermeme işini başarmışsınız diye partide oh çeken sizler değil misiniz?
Aslında Yaşananları yan yana koyduğumuzda resim çok daha net ortaya çıkıyor!
Kurban olayım O Allaha ki seni nasılda şaşırtıyor ve bu arada asıl adayınızın H.T. olduğunu da itiraf edebiliyorsun.Ve resim tamamlanıyor!
Ayrıca o gün senin en önemli işin o dosyayı Seçim Kuruluna vermek değişimiydi?
Ondan daha önemli başka ne işin olabilirdi?
Bu iş herhangi bir baskı ya da art niyet yoksa!gaflete getirilebilir mi?
Şimdi İl Sekreterini suçlayarak,dosyayı Genel Merkezin vereceğini biliyorduk deyip bu işten sıyrılabileceğini mi sanıyorsun?
O gün ben bir şanssızlık eseri Tarsus’ta iki cenazeye katıldım.(Öğle ve ikindi namazında)
(İki değerli arkadaşımı kaybetmiştim.)
Aynı gün seni ben Tarsus’tan üç kez aradım ve uyardım.
Bana herhangi bir problem olmadığını,Yalnız Mezitli ve Akdeniz Teşkilatlarında sıkıntı olduğunu ve dosyayı yetiştiremiyebileceğinizi söylediniz
.Büyük şehirde herhangi bir problem olmadığını bana bizzat söyleyen sensin.
Ayrıca Genel Merkezden Genel Başkan Yardımcıları Musavat Dervişoğlu ve Hasan Seymen de seni bir kaç kez aramışlar.
Şimdi bunları da inkar edebiliyorsun.
Yazıklar olsun.
Ayrıca Dosya sende.Bu dosyanın 15 şubatta Ankara’dan İl’e geldiğini hem senin hemde O.G’nin gördüğünü bütün detayları ile yardımcın M.B. bizzat gelip bize anlattı.
Değerli Hemşehrilerim;
Son 10 ayda yaşanan hadiseleri burada sizlere tam olarak bütün detayları ile anlatabilmem zaman ve yer darlığından mümkün değil.
Şimdi de bu kumpasların ardı arkası kesilmeden devam ediyor.
Bu gün herkesin de gördüğü gibi cephe daha da genişletildi.
Her geçen gün karşımızdaki şer cephesine yeni halkalar ekleniyor.
Günü geldiğinde bu şer cephesine yeni katılanların ve sözüm ona güdümlü gazetecilik anlayışıyla hareket eden kerameti kendinden menkul zevata yazdırdıkları yazıların sebebinin ne olduğunu kamu oyuyla paylaşmasını elbette biz de biliriz.
Şimdilik susuyorsak korktuğumuzdan değil edebimizdendir.
Herkes te bilsin ki biz şantajlara boyun eğmeyiz.
Biz birileri gibi riyakarlık yapamayız.
Biz fitne fesat dedikodu gıybet yalan dolan ve tezviratlardan medet ummayız.
Bizim çok sevdiğimiz ve saygı duyduğumuz insanlarla aramıza girip,fitne üreterek dostluğumuzu bozmak isteyenlere o fırsatı verdirmeyiz.
Biz bir Allahtan bir de iftiradan korkarız.
Birileri karşımızda cephe oluşturdu diye mücadeleden yılmayız.
Hiç bir müptezelin tehditine papuç bırakmayız.
Hak bildiğimiz doğru yolda hiç kimseden çekinmeden yürümeye devam ederiz.
Rabbim yar ve yardımcımız olsun.
Allaha emanet olunuz.
Not;Aslında bu güne kadar birileri kendini hep muhatap aldırmak istiyor ben de muhatap almıyor,cevap vermiyordum.
Ancak Kamu oyuna öyle yalan yanlış bilgiler aktarılıyor ki bu konuda Halkımızın gerçeği bilmesi açısından gerekli gördüğüm bu yazıyı yazmak zorunda kaldım.
Zamanını aldığım için herkesten özür diliyorum .
Hakkınızı helal edin.”
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.
Mersin Haber