Cep Telefonuna Gelen Bir Mesajla İnsanlar İşlerinden Oluyor

Cep Telefonuna Gelen Bir Mesajla İnsanlar İşlerinden Oluyor

İşten Çıkarmalarla İlgili Müfettiş Gönderilip İnceleme Yapılmasını Talep Ediyorum
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek Bengütürk ekranlarında Cem Açıkgöz’ün sunduğu “Günün Raporu” programında canlı yayın konuğu oldu. Şimşek canlı yayın boyunca birçok konuya değindi. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde ki işçi çıkarımlarına özellikle değinen Şimşek;  “Mersin Büyükşehir ‘deki işçi kıyımına son verilmelidir” şeklinde ifadeler kullandı.
Konuşmasının devamında ; “Mersin’de 8 ilçeyi MHP(Cumhur İttifakı), 2 ilçeyi Ak Parti(Cumhur İttifakı) olarak almamıza rağmen 3 ilçeyi ve Mersin büyükşehir belediyesini CHP kazandı. Seçim  yeni olduğu için halkın tercihine saygı duyma mecburiyetimiz var. Yalnız geçen 6-7 aylık süre içerisinde Büyükşehir Belediyesi insanların performansını ölçüyor. Yeni bir cihaz bulmuşlar. Nasıl bir cihaz buldularsa ? Bu cihazdan insanların performansını ölçüyor ve performans düşüklüğü gösteren insanları bir cep telefonu mesajıyla tazminatsız olarak işten çıkarıyorlar. Belediye ‘de 10 yıldır çalışan bir insanı bir cep telefonu mesajıyla , performansınız düşük diye iş akdiniz fes edildi diyorlar. Birde tazminatsız çıkış veriyorlar.
BAKİ ŞİMŞEK” BİZ MHP OLARAK İŞÇİ KARDEŞLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”
   Biz MHP olarak , il başkanlığımızda bir hukuk bürosu kurarak yönetici arkadaşlarımız ve hukukçu arkadaşlarımızla bu işçilerin her zaman yanında olduğumuzu ortaya koyduk. İşten çıkarılan kişilerin vekaletleri alınıyor ve dava süreci başlatılıyor ama bu işçi kıyımına Mersin’de ve komşu ilimiz Adana’da da aynı şekilde  devam ediliyor… Bunlara biran önce son verilmesi gerekiyor. Sayın Kılıçdaroğlu’nu verdiği sözün arkasında durmaya davet ediyorum. “Biz insanları ayırmayacağız, çalışan hiç kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız” diye Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımızın çok sayıda beyanatı var.
  Biz isteriz ki Mersin hizmetleriyle konuşulsun, projeleriyle konuşulsun, projelere yatırım gelsin. Bir algı operasyonu yapılıyor. Böyle yapmaya devam ederlerse de Mersin insanı gün gelince bu insanlara gereken cevabı verecektir. Ben burdan Çalışma Bakanımıza ve İç işleri Bakanımıza çağrıda bulunuyorum. Müfettişleri göndersinler. Bu işçiler gerçekten performans düşüklüğünden mi çıkartıldı? yoksa bu işçiler sosyal medya da MHP yi paylaştıkları için , MHPnin seçim çalışmalarına katıldıkları için veya siyasi görüşleri için mi çıkarılmışlar araştırılsın. Temennimiz bu yanlıştan geri dönmeleridir. Biz işçi kardeşlerimizin sonuna kadar yanındayız” şeklinde konuştu.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.