CHP İlçe Başkanı Av. Ozan Varal: “37. Olağan İktidar Kurultayımız Hayırlı Olsun”

CHP İlçe Başkanı Av. Ozan Varal: “37. Olağan İktidar Kurultayımız Hayırlı Olsun”

CHP İlçe Başkanı Av. Ozan Varal: “37. Olağan İktidar Kurultayımız Hayırlı Olsun”
Başkan Varal, “Kurultayımız; işsizliğin, yoksulluğun, adaletsizliğin, liyakatsizliğin, kayırmacılığın, umutsuzluğun nasıl ortadan kaldırılacağını ve bunu CHP’li kadroların gerçekleştireceğini açıklayan bir kurultay olmuştur” dedi.
 
CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, geride kalan hafta sonu Ankara’da yapılan 37. Olağan Kurultayı’nı değerlendirdi.
 
CHP 37. Olağan Kurultayı’nda kurultay delegesi olarak bulunan CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, “Partimizin 37. Olağan Kurultayını tamamladık. İktidar kurultayımızın ilk gününde Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun “2. Yüzyıla Çağrı Manifestosu” CHP’nin genel iktidara yürüyüşünün bir çağrısı niteliği taşımaktaydı.
 
Kurultay delegeleri olarak "2. Yüzyıla Çağrı Manifestosu"nda yazdığı gibi Cumhuriyet’i demokrasiyle taçlandırmak için söz veriyoruz.
 
37. Olağan Kurultayımızın “Kurultay Sonuç Bildirgesi Komisyonu”na Mersin'imizi temsilen seçilerek CHP Genel Merkezimizde çalışmalarımızı gerçekleştirdik ve bildirgeyi kamuoyu ile paylaştık.
1251 oy ile göreve yeniden seçilen Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nu bir kez daha tebrik ediyorum” diye konuştu.
 
“İKTİDAR YOLUMUZA EMİN ADIMLARLA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
İlçe Başkanı Av. Ozan Varal kurultayın ikinci gününde Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyelerinin seçimini yaptıklarını belirterek, “Kurultayımızın ikinci gününde yapılan Parti Meclisi seçimlerinde Mersin’i temsilen Parti Meclisine giren CHP Mersin Milletvekilimiz Sn. Ali Mahir Başarır’ı tebrik ediyor, başarılar diliyorum.
 
Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanlarımız, Milletvekillerimiz, Gençlik ve Kadın Kollarımız ve örgütümüz ile birlikte Mersin ve Tarsus’tan başlayan iktidar yolculuğumuzu tüm Türkiye’de gerçekleştirecek ve iktidar yolumuza emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
 
İLKELERİ TEK TEK SIRALADI
Kurultay ‘da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanan ‘2. Yüzyıla Çağrı Manifestosu’nu da değerlendiren İlçe Başkanı Ozan Varal, ilkeleri tek tek sıraladı:
 
“İlk önceliğimiz, düşünceyi ifade, örgütlenme, basın özgürlüğü koşulsuz güven altına alınacaktır. Medya özgürlüğü evrensel ölçülerde güvence altına alınacaktır.
İkinci ilkemiz, Türkiye’nin toplumsal barışı ve huzuru sağlanacaktır. Tüm terör örgütleriyle mücadele ödün verilmeksizin sürdürülecektir.
Üçüncü ilkemiz; Liyakat sistemi hakim kılınacaktır. Güreşçiden banka yönetim kurulu üyesi olmayacaktır.
Dördüncü ilkemiz; Seçim yasası değişecek, milletin vekilini millet seçecek, seçim barajı kaldırılacaktır. Milletin iradesinin meclise tam olarak yansıması sağlanacaktır. Kadınların parlamentoda temsili yasal güvence altına alınacaktır.
Beşinci İlkemiz; Siyasi ahlak yasası çıkarılacaktır.
Altıncı ilkemiz: Kamu ihale kanunu yeniden düzenlenecektir. Devlette itibar israfı önlediğiniz sürece olur.
Yedinci ilkemiz; Sayıştay gerçek işlevine kavuşturulacaktır. TBMM’de Kesin Hesap Komisyonu kuracağız. Kesin Hesap Komisyonu’nun başkanı iktidar partisinden değil, muhalefet partisinden olacaktır.
Sekizinci İlkemiz; Güçlü bir stratejik planlama teşkilatı kurulacaktır. Tarım stratejik sektör olarak görülecektir.
Dokuzuncu İlkemiz; Eğitim sistemi yeniden yapılandırılacak, tüm paydaşlarıyla birlikte yeniden planlanacaktır.
Onuncu İlkemiz; Gelecek nesiller için ekosistem hakkı korunacaktır. Gelecek kuşaklara bu hakkı devretmek görevimizdir.
On birinci İlkemiz; Aile Destekleri Sigortası uygulamaya konacaktır. Bu topraklarda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecektir. Vatandaş devlet yardımlarını lütuf olarak değil hakkı olarak görecektir.
On ikinci İlkemiz; Yeni bir merkez-yerel dengesi kurulacaktır.
On üçüncü İlkemiz; Orta Doğu barış ve işbirliği teşkilatı kurulacaktır. Uluslararası hukuka önem veren bir dış politika izlenecektir.”
 
“Genel Başkanımızın bu çağrısı tüm örgütlere yarın seçim olacakmış gibi çalışmamızı , yerel yönetimlerimizin çalışmalarını halkımıza anlatmamızı kapsamaktadır” şeklinde konuşan CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, şöyle devam etti:
 
“Genel Başkanımızın manifestosu Cumhuriyet Halk Partili kadroların ülkemizin yönetiminde de yerel de olduğu gibi başarılı olacaklarını göstermesi bakımından önemlidir.
Tarsus İlçe Örgütü olarak bugüne kadar Tarsus ‘ta merkez ve kırsal da yaptığımızı çalışmaları daha fazla heyecan ve tempo ile sürdüreceğimizi, Genel Başkanımızın 2. Yüzyıla Çağrı’nı toplumun tüm kesimleri ile paylaşacağımızı belirtmek istiyoruz. Hedef İktidar diyerek; sorunlarla beraber çözümün ne olduğunu ifade eden ve bunu çözecek kadrolara  sahip yani umut olan bir CHP var. 
 
Ezilenler, kadınlar, gençler, köylüler, çiftçiler, öğrenciler, işsizler, esnaflar, memurlar, işçiler, çiftçiler yani toplumun tüm kesimlerin sesi olan bir CHP var. Toplum kavga istemiyor, toplumumuz huzur ve kardeşliğin , barışın bu topraklarda her daim var olmasını istiyor. Bunu da başaracak olan parti Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıdır. Hedefimiz İktidar, bunun için gençleri ve kadınları partimize katılmaya davet ediyoruz” dedi.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.