CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel’in Anneler Günü Mesajı

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel’in Anneler Günü Mesajı

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel’in Anneler Günü Mesajı
Annelerimiz; ilk öğretmenimiz, koruyucumuz, sırdaşımız. Haklarını ne yaparsak yapalım ödeyemeyeceğimiz en yüce, en değerli varlıklarımızdır.
                               
Cumhuriyetin ışığıyla çağdaşlarından çok önce haklarına kavuşan, nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlarımız, toplumsal ve siyasal hayatta hak ettikleri temsiliyete sahip değiller.
 
Eğitimde, sağlıkta, siyasette, istihdamda, toplumsal yaşamda eşit olmayan kadınlar, temel insan hakkı olan yaşam haklarını korumanın peşine düşmüşlerdir.
 
Sadece geçtiğimiz Nisan ayında 31 kadın, kocaları veya sevgilileri tarafından öldürülmüştür.
 
Bu utanç tablosunun sebebi, kadını birey olarak görmeyen, toplumsal yaşamın her kademesinden kadının adını silmeye çalışan, kadını eve hapseden çağdışı zihniyettir.
 
Kadının adını toplumsal alandan silmeye çalışan zihniyet, kaybettiği seçimlerden sonra baskı ve sindirme politikalarıyla hukuku katleden zihniyettir.
 
Şimdi anaların ağlamadığı, huzurlu ve mutlu bir Türkiye içinbir kez daha mücadele etme zamanıdır. Gücümüz, ülkemize baharı getiren annelerimizin gözlerindeki pırıltı, yüreklerindeki umuttur.
 
Çağdaş uygarlık yolunda Atatürk ilke ve inkılâplarını kendisine rehber edinen başta annem ve eşim olmak üzere tüm annelerin ve yüreği annelik hisleriyle dolu tüm kadınların Anneler Günü’nü en içtendileklerimle kutluyorum.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.