CHP’Lİ GÖKÇEL: ENDİŞELERİMİZ HAKLI

CHP’Lİ GÖKÇEL: ENDİŞELERİMİZ HAKLI

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, TBMM’de gerçekleştirdiği basın toplantısında seçim güvenliğine ilişkin konuştu:
CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, TBMM’de gerçekleştirdiği basın toplantısında seçim güvenliğine ilişkin konuştu: “AKP’li bir belediye meclis üyesinin konutunda 40 hemşerisinin seçmen olarak kaydedilmiş olması, endişelerimizin ne kadar haklı ve gerçekçi olduğunu gösteriyor”
 
TBMM’de gerçekleştirdiği basın toplantısında soruları yanıtlayanCHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, seçim güvenliği konusundaki bir soruya “Gerek parti örgütlerimiz, gerek milletvekilleri olarak bizler bu konularda üstümüze düşen tüm çabayı sarf ederek bu tür usulsüzlüklerin önüne geçmeye çalışıyoruz” şeklinde yanıt verdi.
 
DEMOKRASİNİN YOLU ADİL SEÇİMDEN GEÇER
Ülkede demokrasinin tesis edilmesinin, barışın ve huzurun sağlanmasının yolunun seçimlerin adil, demokratik ve güvenilir şekilde yapılmasından geçtiğini kaydeden Gökçel, çıkan haberlerin 31 Mart’ta yapılacak yerel yönetimleri seçimlerinin üzerine şimdiden gölge düşürdüğünü söyledi.
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur’un seçmen kütüklerine usulsüzce kaydedilmiş 205 Suriyeliyi tespit ettirdiğini hatırlatan Gökçel, gerekli itirazlar sonucunda seçmen listelerine usulsüzce kaydedilen kişilerin listelerden çıkarıldığını aktardı.
 
YÜZÜ DAHİ OLMAMALI
Yüksek Seçim Kurulu Başkanının konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamaların hatırlatılması üzerine CHP’li Gökçel, “YSK Başkanına biz de inanmak, güvenmek ve sonuna kadar destek olmak isterdik. Ne yazık ki Anayasa Değişikliği Referandumundan sonra ortaya çıkan sonuçları gördük. Daha sonra seçimlerde yaşanan usulsüzlükleri gördük. 24 Haziran’da bunları gördük.  Bu yüzden YSK Başkanının usulsüzlük konusunda bir şey söylemeye yüzü dahi olmaması lazım” şeklinde konuştu.
 
ENDİŞELERİMİZ HAKLI VE GERÇEKÇİ
Yapılan usulsüzlüklerin bunlarla da sınırlı olmadığını söyleyen Gökçel, basın emekçilerinin çalışmaları sayesinde öğrenilen usulsüzlükler de olduğunu kaydetti. Büyükşehirlerde halı sahalara, metruk binalara, inşaatı bitmemiş apartmanlara seçmen kaydedildiğini hatırlatan Gökçel, “Üsküdar belediye meclis üyesi bir AKP’linin konutunda 40 hemşerisinin seçmen listesine kaydedilmiş olması bizim endişelerimizin ne kadar haklı ve gerçekçi olduğunu gözler önüne seriyor” diyerek sözlerini tamamladı.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.