En Büyük Almanca Ödülü Tarsus Amerikan Koleji’nin

En Büyük Almanca Ödülü Tarsus Amerikan Koleji’nin

Türkiye çapındaki en büyük ödül olan “MINTOS-MILLIONӒR” ödülünün sahibi oldu.
Türkiye’nin dört bir yanındaki Almanca öğretmenlerini buluşturan minticity.com tarafından düzenlenen Mintidate organizasyonunda, Tarsus Amerikan Koleji’nin (TAC) Almanca öğretmenleri ve öğrencileri, 240 okul arasından yüzlerce yarışmacıyı geride bırakarak, Türkiye çapındaki en büyük ödül olan “MINTOS-MILLIONӒR” ödülünün sahibi oldu.
 
Almanca eğitimi alanında Berlin ve İzmir’ de faaliyet gösteren ve alanında bir dünya devi olan DAS Akademie’nin hazırlamış olduğu “İnteraktif Almanca Eğitim Portalı Minticity”nin her yıl düzenlediği Mintidate organizasyonunun 6.’sına bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanından Almanca öğretmenleri katıldı. İzmir’de gerçekleştirilen organizasyonda, Almanca eğitimi alanındaki uzmanlar, iki gün süreyle bilgi paylaşımında bulundu.
 
240 OKULU GERİDE BIRAKTILAR
Das Akademie’nin Minti City online programındaki yenilikleri Almanca öğretmenleriyle paylaşmak amacıyla düzenlediği “6. Mintidate” etkinliğine katılan Tarsus Amerikan Koleji’nin (TAC) Almanca öğretmenleri Tuba Baykal, Ahu Tereci Dursun, Fatma Yavuz ile öğrencileri,  240 okul arasından yüzlerce yarışmacıyı geride bırakarak, büyük bir ödülün sahibi oldu. TAC öğretmenleri ve öğrencileri, 2018- 2019 eğitim öğretim yılında Minti City eğitim platformunda kelime-gramer oyunlarındaki başarısı sayesinde, Türkiye çapında “MINTOS-MILLIONӒR” ödülüne layık görüldü. TAC, Türkiye çapındaki en başarılı ve en çok puan toplayan okul olmayı başardı.
 
İzmir'de yaklaşık 20 yıl önce kurulan ve Almanca eğitimi alanında bir dünya markası haline gelen DAS Akademie tarafından hazırlanan eğitim platformu minticity.com, Almanca öğrenmeyi yenilikçi metotlarla ve özellikle okullarda küçük yaştan itibaren sevimli karakterler ve eğlenceli oyunlarla kolaylaştırıyor.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.