Eski Yönetim Yanlış Yaptıysa Sizin de O Yanlışı Örnek Almanız mı Gerekiyor?

Eski Yönetim Yanlış Yaptıysa Sizin de O Yanlışı Örnek Almanız mı Gerekiyor?

Geçtiğimiz günlerde “Ak Parti ve MHP’nin Tarsus Belediye Meclis Üyelerine Yazıklar Olsun!” başlıklı bir yazı yazmıştım.
Geçtiğimiz günlerde “Ak Parti ve MHP’nin Tarsus Belediye Meclis Üyelerine Yazıklar Olsun!” başlıklı bir yazı yazmıştım.
Bu yazımda kısaca Tarsus ile ilgili bir çalıştayın neden Erdemli’de bir otelde para harcanarak yapıldığını ve Ak Parti ve MHP Meclis üyelerinin bu konuda sessiz kalmalarını eleştirmiştim.
Yazımın içerisinde de özellikle Elbette Tarsus ile ilgili bir çalıştayın düzenlenmesine bir tepkimiz yok” cümlesini kullanmıştım.
Bu yazıyı okuduğunu düşündüğüm Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan bizleri hedef alan bir konuşma yapmış Erdemli’de yapılan çalıştayda.
Ne demiş Bozdoğan;
“Burada çok ciddi bir çalıştay yapıyoruz. Meclis üyelerimize yazıklar olsun diye başlık atıyorlar. Çalıştay programımızın masrafları biz karşılıyoruz ve yüksek rakamlarda değil. Ancak, bu arkadaşlar daha önceki yönetimin İspanya’daki gezileri esnasında harcadıkları yüksek rakamlardan bahsetmiyor. Sizler bu kentin meclis üyelerine bunu söyleme hakkınız olmadığı gibi “”Yazıklar olsun sözünü söyleme sıfatınızda yok. Ve siz bunu yaparken aynı zamanda bu hakareti halkımıza da söylemiş oluyorsunuz”
Sayın Bozdoğan ya bizim yazdığımız yazıyı iyi okuyamamış ya da kendisi yazıyı okumamış birileri kendine özet geçmiş.
Şayet okuma konusunda bir görme bozukluğu var ise Tarsus’ta iyi bir göz doktoru olan Mehmet Yunus Seven’e gitmesini öneririz.
Biz orada Tarsus ile ilgili bir çalıştaya tepkimiz yok diye en başta yazmışız. Ancak Tarsus Milliyetçisiyim diye ortalarda dolanan meclis üyelerinin, bu çalıştayın neden Erdemli’de yapılmasına karşı çıkmadığımızı ifade etmek istemişiz.
Yine yaptığınız konuşmada bir önceki yönetimin İspanya’ya gitmesinden bahsetmişsiniz. Kaldı ki İspanya’ya gitme sebepleri ödül almak içindi. Hadi siz bunu da yanlış buldunuz diyelim. Eski yönetim yanlış yaptıysa sizin de o yanlışı örnek almanız mı gerekiyor?
Bu arada o İspanya’da alınan ödül mutlaka makam odanızda veya yakın bir oda da saklanıyordur. Bari bu ödülü kabul etmiyorsanız bir tören düzenleyin de Tarsusluların olduğu bir toplantıda kırın gitsin.
Yine yazınızda benim halkımıza hakaret etmiş olmamdan söz ediyorsunuz. Sizde çok iyi biliyorsunuz ki bu düşüncelerle o yazıyı yazmadığımı. Yalnız ben şunu da çok iyi biliyorum.
Ortada dolaşan bir ses kaydında sizin de etnik bir kökene hakaret eder konuşmalarınız iddia edilmekte ve bugüne kadar da bu konu da sizin bir açıklamanız yok.
Yine babanızın evi olduğu ve sizinde hisseniz olan evin çevresini belediye imkanlarıyla çevirmeniz ve daha sonra suç olduğunu anladığınız da tekrar söktürdüğünü birkaç defa yazmamıza rağmen bu konuda da hiçbir açıklama yapmadınız.
Tekrar Tarsus ile ilgili çalıştaya gelecek olursak. Bakın CHP içersinde bazı meclis üyeleriniz vicdanlıymış ki çalıştay saati Erdemli’deki otele gelip akşam gidip evinde yatıp Tarsus Belediyesi bütçesine yük olmadılar. Çünkü ben eminim ki onların vicdanı da bu çalıştayın Tarsus dışında Erdemli’de bir otele az veya çok para vererek yapılmasına razı gelmedi.
Ben o CHP’li meclis üyesini/üyelerini de ayrıca tebrik ediyorum.
Ancak Tarsus Milliyetçisiyim diye ortada gezen Ak Parti ve MHP Meclis üyelerine de bir kez daha “YAZIKLAR OLSUN” diyorum.
Bu çalıştay Tarsus’ta yapılabilir ve o otele ödenen paralarda Tarsus’ta kalabilirdi.
Vesselem.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.
Mersin Haber