Halkın Memnuniyetini Muhtarlarımızla Birlikte Kazandık

Halkın Memnuniyetini Muhtarlarımızla Birlikte Kazandık

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Aydıncık, Anamur ve Bozyazılı muhtarlarla bir araya geldi.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Aydıncık, Anamur ve Bozyazılı muhtarlarla bir araya geldi. Demokrasinin en önemli basamağı olarak gördüğü muhtarlarla sık sık bir araya gelen Başkan Kocamaz,“Karşılıklı olarak ve uyumlu bir şekilde çalıştığımız, hizmetler konusunda bizimle diyalog içerisinde olduğunuz için siz değerli muhtarlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 
Muhtarlar buluşmasına Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, İYİ Parti İl Başkanı Servet Koca,  İYİ Parti İlçe Başkanları, İYİ Parti il ve ilçe yönetimi, meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı. 
 
Başkan Kocamaz, “Halkın memnuniyetini muhtarlarımızla birlikte kazandık”
5 yıla yakın süredir muhtarlarla yakın diyalog içinde olan ve sıkıntılarını yakından takip edip en kısa sürede çözüme kavuşturan Başkan Kocamaz, Aydıncık, Anamur ve Bozyazılı muhtarlarla düzenlediği toplantıda fikir alışverişinde bulundu.
2014 yılından bu yana muhtarlarla beraber Mersin’in tüm ilçelerine hizmet vermeye çalıştıklarını, sıkıntıların çözümü için her fırsatta bir araya gelmeye çalıştıklarını belirterek muhtarlara seslenen Başkan Kocamaz,  “Bu geçen süre içerisinde karşılıklı olarak ve uyumlu bir şekilde çalıştığımız, hizmetler konusunda bizimle diyalog içerisinde olduğunuz ve gerçekten yapılan hizmetlerden dolayı da halkın memnuniyetini birlikte kazandığımız siz değerli muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. 30 Mart 2014 tarihinden bu yana sizlerle yol yürüyoruz. Özellikle Cumhuriyet tarihi boyunca kırsalda yeterli hizmet alamamış yerleşim alanlarına öncelik tanımamızdan dolayı su ve yol sözü verdiğimiz köylerimizin eksikliklerini tamamlamış durumdayız. Söz verdiğimizin dışında fazla olarak yaptıklarımız da, eksikliklerimiz de var. Bu süreçte sizlerle sık sık bir araya geldik. Özellikle Muhtarlık İşleri Dairemiz ve şube müdürlüklerimiz sizlerle her gün bir arada oldular ve problemlerin çözümü konusunda yoğun bir gayret gösterdiler. Biz ilçe ayrımı gözetmeden muhtarlarımızla ve belediye başkanlarımızla Mersin’e hizmet etmek için yoğun bir çaba gösterdik”  dedi.
“Verdiğimiz sözün içini doldurduk ve Mersin’e sahip çıktık”
İlçe merkezinde de hiçbir ayrım gözetmeden belediye başkanları ve muhtarlarla birlikte hizmetlerin yapılmasına yönelik yoğun gayretler gösterdiklerini belirterek konuşmasını sürdüren Başkan Kocamaz, “Uzun yıllar göz ardı edilmiş bölgelerin sıkıntılarının kısa bir sürede tamamen ortadan kaldırılması mümkün değil.  Ama şu ana kadar yapılmamış birçok hizmeti hayata geçirdik. Ancak Türkiye’deki ekonomik sıkıntılar nedeniyle yatırımlar durduruldu. Bu 57 aylık süre içerisinde Mersin ilk defa titredi ve kendine döndü. Aziz Atatürk 1923 yılında Mersin’e geldiğinde ‘Mersinliler Mersin’e sahip çıkın’ demiş ama Mersinliler bunu 2014 yılına kadar ertelemişlerdi.  Biz vatandaşların birleşmesi, bütünleşmesi, Mersin’e ve meseleye sahip çıkmasıyla birlikte göreve geldik ve Atamıza da verdiğimiz sözün içini doldurup, sizin talimatlarınız doğrultusunda Mersin’e sahip çıktık. Mersin’i hizmetlerle nakış nakış işledik. Daha yapacak çok işimiz var. Mersinle ilgili hayallerimiz henüz bitmiş değil. Mersin’e barış, huzur, kardeşlik ve hizmet geldi. İnsanlar birbirine hoşgörü ile bakar hale geldi” şeklinde konuştu.
Düzenlenen toplantıda Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı ve İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca’da birer konuşma gerçekleştirdi.
Düzenlenen toplantılardan son derece memnun kalan muhtarlar, yıllardır hizmet alamayan mahallelerin Başkan Kocamaz’la birlikte hizmetle tanıştıklarını ifade ederek teşekkürlerini iletti. Hizmetlerin devam etmesini diledikleri belirten muhtarlar Başkan Kocamaz’ın yanında olduklarının ve destek verdiklerinin altını çizdiler.
 


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: hilmidolasmaz@mynet.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.