Haluk Bozdoğan'a Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Haluk Bozdoğan'a Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen Manuş Baba konserinde Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın yaptığı konuşmaya tepkiler çığ gibi büyüyor.
Yaptığı konuşmada Tarsus’un Kurtuluşu ile yapılan yerel seçimleri aynı kefeye koyarak “Tarsus’un ikinci kurtuluş tarihi de 31 Mart’tır” sözleri toplumda büyük tepkiye neden oldu.
Bozdoğan’ın bu sözleri üzerine Mersin Milletvekili Baki Şimşek sosyal medya hesabından “Tarsus’un kurtuluşu 27 Aralıktır. Mart’ta Nisan’da 7000 yıllık kadim kenti kurtardıklarını söyleyenler bu kenti kimlerden kurtardıklarını kimlerle beraber olup nasıl sonuç aldıklarını düşünmeli akıllarını başlarına almalı Fransızlarla yapılan mücadeleyi hatırlamalı 27 Aralık’ı unutmamalıdır.” paylaşımını yaparak ilk tepkiyi koyan siyasetçi oldu.
Tepkiler Baki Şimşek ile de sınırlı kalmadı.
Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ziya Körüklü’de madde madde bu konuşmaya tepkisini ortaya koydu.
Körüklü’nün yine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda;
Tarsuslu Hemşehrilerimizin ve İlgililerin Dikkatine
1-Haluk Bozdoğan Kuvayı Milliye Şehitlerine, Mustafa Kemal Atatürk’ün miraslarına, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün kazanımlarına ve Tarsus’a bir özür borçludur! Saydığım bütün bu vazgeçilmez değerlerimiz adına kendisini ikaz ediyor ve Tarsus Ülkü Ocakları olarak Tarsus’un Kurtuluşuna dair sarf ettiği sözleri bir kez daha gözden geçirmeye davet ediyoruz!
2-Öncelikle bu önemli günü anmak için gerekli bütün iş ve işlemleri dikkatle yerine getiren Sayın Tarsus Kaymakamımız başta olmak üzere Tarsus Belediyesine, Jandarma Komutanlığımıza, İlçe Emniyet Müdürlüğümüze, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve 27 Aralık etkinliklerine destek veren Sivil Toplum Kuruluşlarımıza ve kurtuluş coşkusunu paylaşan Tarsuslu hemşerilerimize teşekkür ediyorum.
3-Bütün etkinlikler gayet güzel bir şekilde icra edilirken Haluk Bozdoğan’ın Tarsus için ikinci bir kurtuluş tarihi olarak 31 Mart yerel seçimlerine işaret etmiş olması bütün kutlamalara gölge düşürmüş, birlik ruhunu lekelemiş çirkin ve yakışıksız bir benzetme ortaya koymuştur.
4-31 Marttaki demokratik seçim Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yüce Türk Milletinin kurduğu Türkiye Cumhuriyetinin hukuka ve demokrasiye bağlı ilkeleri ve gerekleri çerçevesinde normal seyri içinde gerçekleşmiş ve hiçbir toplumsal kırılma ve olumsuz hadise yaşanmadan demokratik saygı çerçevesinde sonuca ulaşmış seçilen kişiler görevlerini alarak icraatlarına başlamışlardır.
5-Tarsus Afrin, El-Bab, Münbiç değildir! Şu an yeni bir kurtuluştan bahsedeceksek “Zeytin Dalı” ve “Barış Pınarı”yla Mehmetçiğin kovduğu çetelerden yakasını kurtaran mazlum insanların kurtuluşundan bahsedebiliriz. Kısaca Tarsus; Selçuklunun, Osmanlının, Türkiye Cumhuriyetinin hüküm sürdüğü bin yıllık Türk Beldesidir! Halkın Kurtuluşu Ordusu ihtilal yaptı da bizim mi haberimiz yok? 31 Martta Fransız’ı ve işbirlikçilerini mi kovdunuz? Hala içinize sindiremediğiniz muvaffak olamadığınız nedir? Birlikte kurup birlikte yaşatacağımız bu Cumhuriyeti bir demokratik seçimle size oy vermemiş insanları düşman ilan etmekle kökünden ve temellerden hedef aldığınızın farkında mısınız?
6-Tarsus hizmet bekliyor. Neredeyse birinci yıla yaklaştık, dedikodu, kavga, çatışma, skandal ve gaflarla günlerimiz geçiyor. Tarsus zaman kaybediyor. Aylar geçti Memleketin tam orta yerinde Rauf Denktaş Parkındaki çinko paravanı yerinden kaldırmaya gücü yetmeyen bir yönetimin Tarsus’u ikinci bir kurtuluşla müjdelemesi aklımızla alay etmek bir yana ecdada saygısızlıktır.” İbarelerini kullanmıştır.
Daha birçok vatandaş Bozdoğan’ın yaptığı konuşmayla ilgili tepkilerini sosyal medya hesabı üzerinden dile getirirken, Haluk Bozdoğan’ın bu konuda bir açıklama yapıp yapmayacağı merakla bekleniyor.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.