Hasan Podak Yerel İktidarı Terletecek

Hasan Podak Yerel İktidarı Terletecek

Tarsus Ak Parti İlçe Başkanlığına önce atanan ve daha sonra geçtiğimiz günlerde kongrede delegelerin güvenini alarak seçilmiş İlçe Başkanı olan Hasan Podak’ın partiye bir hareketlilik getirdiği gözlerden kaçmıyor.
Haber-Yorum: Cemal DOLAŞMAZ
Geçtiğimiz dönem ilçe başkanları tarafından neredeyse hiç yayınlanmayan basın bülteni yayınlanmaya başladı.
Basın bültenini okuyan parti tabanı bu durumdan oldukça memnun olmuş gözükmekte.
Elbette yıllardır sessiz olan Ak Parti’de kimse ile bir ticari bağı olmayan özellikle yerel iktidarın belediyelerinde yakın akrabası bulunmayan Hasan Podak’ın çekineceği bir kimsede yok.
Kamuoyunun bildiği gibi hem MHP’de hem de Ak Parti içerisinde belediye meclis üyelerinin bir kısmının çocuğu veya birinci derece yakınları CHP’li belediyelerde çalışmakta. Durum böyle olunca da yerelde siyaset yapmaları zor gözükmekte.
Hasan Podak’ın böyle bir derdi olmadığı için de yerelde çok iyi bir siyaset yapacağı ve yerel belediye başkanlarını ve siyasi parti ilçe başkanlarını çok terletecek gibi gözükmekte.
Tarsus’ta kangren olmuş konular bulunmakta. Özellikle bu sorunları yıllarca Ankara’ya taşıyamamış ilçe başkanları görev yaptı şimdiye kadar.
Hasan Podak’ın teşkilat içerisinden gelmesi büyük avantaj.
Geçmişte yanlış giden her işe yanlış diyebilmiş bir isim.
Sorunların üstesinden gelebilmesi için bir ayağının Ankara’da olması gerekecek Sayın Podak’ın.
Eminim ki Ankara’da sorunların çözüm noktasında en büyük desteği TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan ve Ak Parti Mersin Milletvekillerinden alacaktır.
Sayın Lütfi Elvan’ın Tarsus’a büyük bir önem verdiğini biliyorum. Çok kısa sürede bitmesi beklenen Tarsus Organize Sanayi Bölgesinin sorunlarıyla bizzat ilgilenmesi büyük memnunluk yaratmıştı.
Hasan Podak’ın partisini Tarsus’ta toparlaması için acil kararları hayata geçirmesi ve Tarsus’ta gerçek Ak Parti siyasetini tüm vatandaşlara yaşatması parti tabanı tarafından istenmekte.
Bunu yapabilmesi için de “şu benim adamım. Sakın dokunma. Şu bana yan gözle baktıydı onu oradan sürdür. Şununla konuşma. Onu ben sevmiyorum” gibi saçma sebeplerle partinin önü çocukça bahanelerle tıkayanlar şayet aynı şekilde sayın Hasan Podak’a da baskı yaparlarsa Tarsus Ak Partide kimse büyüme beklemesin.
İnsanların gönlünü kazanma sanatı olan siyaseti, Hasan Podak tek başına yürütsün.
Doğruya doğru diyen, yanlışın karşısında susmayan bir insanı zaten halk başının tacı yapar.
Tersini yapanların zaten sonu bellidir.
Vesselam..
 
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.