Koçak’a Önemli Bir Görev Daha

Koçak’a Önemli Bir Görev Daha

Türk Ticaret ve Sanayi Odası / Türk Odalar Birliği 1. Genel Kurulu Yapıldı
Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak, yeni kurulan ve yönetim kurulu başkanlığına TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun seçildiği Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nda 5 Türk delegeden biri olarak görev aldı.
Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgız Cumhuriyeti, Türkmenistan ve Özbekistan arasındaki karşılıklı ticaret ve yatırım ilişkilerinin gelişmesine destek olmak amacıyla kurulan, Türk Ticaret ve Sanayi Odası / Türk Odalar Birliği 1. Genel Kurulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) ev sahipliğinde, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) işbirliğinde İstanbul’da gerçekleştirildi. ​
GURUR VERİCİ
Genel Kurulun açılışında Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk Keneşi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev, Azerbaycan İşverenler Konfederasyonu Başkanı Mammad Musayev, Kazakistan Ulusal Girişimciler Odası Başkanı Ablay Myrzahhmetov ve Kırgız Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Marat Sharshekeev birer konuşma yaptı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yönetim kurulu başkanlığına getirildiği Türk Ticaret ve Sanayi Odası / Türk Odalar Birliği’ne seçilen 5 Türk delege arasında Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak da yer aldı. Böylesine önemli bir projede yer almaktan dolayı büyük gurur duyduklarını söyleyen Başkan Koçak, ‘’ Öncelikle Türk Ticaret ve Sanayi Odası / Türk Odalar Birliği Başkanlığına seçilen TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Ayrıca bu önemli oluşum içerisinde yer almaktan dolayı da çok mutlu ve gururluyum. Hedefimiz ülkeler arası yeni başarı hikayeleri, yeni işbirlikleri oluşturmak.’’dedi.

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.
Mersin Haber