Küçük Ömer'e Mersin Büyükşehir'den Yardım Eli

Küçük Ömer'e Mersin Büyükşehir'den Yardım Eli


''Çocuğumu gözlerimin önünde kaybetmek istemiyorum'' diye yalvaran annenin çığlığı, duyuldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus'ta Şahin mahallesinde yaşayan küçük Ömer'e yardım elini uzattı.

Henüz 8 aylıkken geçirdiği sağlık sorunları yüzünden yatağa bağımlı halde yaşayan 2.5 yaşında ki Ömer Kayğı'nın sağlığına kavuşması için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in talimatı doğrultusunda hasta çocuk ve ailesi ikamet adreslerinde ziyaret edildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Çamlıyayla-Tarsus Koordinasyon Başkanı Ali Boltaç'ın  evinde ziyaret ettiği Ömer için, belediyenin imkanları seferber edilecek.

Epilepsi, Bronköpnomoni, Hipertrofik kardiyomiyopati, metabolik bozuntu ve Hipotoni şüphesi ile tedavi altına olan ufak Ömer için seferber olan Mersin Büyükşehir Belediyesi küçük Ömer için alınacak randevu sonrası Ankara'ya götürülecek.

Çocuğun annesi Zekiye Kayğı ile görüşen Ali Boltaç, tedavi süreci ve nasıl hareket edileceği konusunda çabucak harekete geçileceğini ifade etti.ifade ettiler.

TÜM MASRAFLAR BÜYÜKŞEHİR'DEN

Küçük Ömer'in tedavisi konusunda Ankara'ya sevk edilmesi gerektiğini ifade eden Mersin Büyükşehir Belediyesi Çamlıyayla-Tarsus Koordinasyon Başkanı Ali Boltaç; "Başkanımızın talimatı doğrultusunda buraya gelerek hastamızı ziyaret ettik.

Sağlık sorununun evresi ve tedavi süreci hakkında bilgi sahibi olduk. Aldığımız karar doğrultusunda en hızlı şekilde koordinasyonu sağlayarak çocuğumuzu Ankara'ya götüreceğiz.

Tam teşekküllü bir Ambulans ve Ailenin tedavi süresince Ankara'da konaklayacağı otelin masraflarını karşılayacağız. Umudumuz Ömer'in bir an önce sağlığına kavuşmasıdır''dedi.

Gördükleri manzara karşısında büyük üzüntü yaşadığını ifade eden Boltaç, annemizin çığlığını duyduktan sonra üzerime ne görev düşüyorsa yapmaya hazırız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer'in talimatları doğrultusunda gereken neyse yağacağız.

Ömer'in bağlı olduğu cihaz ile ilgili elektrik sorunu olduğunu öğrendik, ekiplerimizi ailenin ikamet adresine sevk edeceğiz ve sorunu çözmeye çalışacağız.

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak tüm sorumlulukları bize ait olacak, Hacettepe Üniversitesi randevu noktasında sıkıntılı bir yer olduğunu öğrendik, ancak başkanımız gerekli randevuyu bizzat kendileri alacaklar.

Ayrıca Ömer hastaneye gider gitmez yaşam sürdüğü odasında da değişiklikler yapacağız.Artık annemizin göz yaşlarını sileceğiz''şeklinde konuştu.

"ANNE; ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM''

Anne Zekiye Kayğı yaşadıkları zor zamanlarda böyle destek görmelerinden dolayı büyük sevinç yaşadığını söyleyerek gözyaşlarına hakim olamadı.

Ömer'in sağlığı için seferber olan Mersin Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür eden anne Zekiye Kayğı; "Allah herkesten razı olsun. Sesimizi duyuran basın mensuplarına ayrıca teşekkür ediyorum.

Vahap Seçer beye ne kadar teşekkür etsek azdır. Sağ olsun ekipleri evimize kadar gelip ilgilendiler. Allah bize yardımcı olan herkesin bahtını açık etsin.Allah razı olsun''dedi.

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.
Mersin Haber