Mahalle Muhtarı Öncü Oldu, Engelli Lise Öğrencisi Kıza Yeni Akülü Tekerlekli Sandalye Alındı

Mahalle Muhtarı Öncü Oldu, Engelli Lise Öğrencisi Kıza Yeni Akülü Tekerlekli Sandalye Alındı

Mersin Tarsus'ta yaşayan doğuştan Engelli Lise Öğrencisi genç kıza, sıkça arıza veren eski akülü aracı yerine, Mahalle sakinler Muhtar öncülüğünde birlik olup kısa sürede yeni akülü araç aldı.
Doğuştan iki bacağı bulunmayan bedensel engelli, Tarsus Adile Onbaşı Kız Meslek Teknik Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrenicisi Kübra Girkek(17)'e, yaşadığı 82 Evler Mahallesi sakinleri, Muhtar İsmet Altunkanat öncülüğünde yeni akülü tekerlekli sandalye alıp, hediye etti.
Yaklaşık 2 yıl önce mahallelerine taşınan ailenin doğuştan bedensel engelli kızları Kübra'nın, eskiyen akülü aracıyla okula gitmekte zorlandığını görmesi üzerine, harekete geçen Tarsus 82 Evler Mahalle Muhtarı İsmet Altunkanat, "Mahallemizde yaşayan ve doğuştan bedensel engeli bulunan Lise Öğrencisi kızımızı birkaç defa, eski ve sıkça bozulan akülü tekerlekli sandalyesiyle okula gitmekte zorluk çektiğini gördüm. Son olarak geçen gün yine aracının arızalanmasıyla yolda kalan kızımızın, yanına giderek durumu hakkında bilgi alıp, arızalanan aracın onarıma ihtiyacı olduğunu fark ettim. Durum üzerine hayırsever mahallelilerimizle yaptığımız araştırmada, eksi aracın onarımının hemen hemen yenisi kadar maliyetli olacağını gördük ve yenisini alamaya karar verdik."
Her şeyi Devletimizden Beklememek Gerek
Çok kısa sürede duyarlı mahalleli ve Esnaf Odalarımızın desteğiyle kızımız Kübra'ya yeni akülü aracını alarak teslim ettikleri ifade eden 82 Evler Mahalle Muhtarı Altunkanat, "Bizler, başvurmamız durumunda Devletimizin ve Kaymakamlığımızın ilgili kurumları bu konuda yardım edebileceğini biliyoruz. Ancak, her şeyi Devletten beklememek gerek. Mahalleli bilinci ile "bugün bana yarın sana" diyerek kısa sürede, ihtiyaç sahibi öğrencimiz Kübra'ya yeni aracını alarak hediye ettik. Yüzündeki mutlu gülümsemeyle de, mahalleli olarak hepimiz daha da mutlu olduk." dedi.
Eskisini Atmıyoruz, Onarıp Başka İhtiyaç Sahibine Vereceğiz
Şükürler olsun ki bizler el birliği ve gönül birliğiyle bu güzel işi başardık diyen hayır sever vatandaşlar "Eski aracın onarılması için gerekli işlemleri yaparak, Kübra kızımızın da isteğiyle, başka bir ihtiyaç sahibine vereceğiz. Herkesin, böylesine mutlu eden hayırlı işlerde, karınca kararınca destek olmasını isteriz. Mahallemizdeki birlik ve beraberliğin, diğer tüm vatandaşlarımıza örnek olmasını diliyoruz." şeklinde ifade ettiler.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: hilmidolasmaz@mynet.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.