Mersin Büyükşehir Belediyesinde İşçi Çıkarmalar Ne Zaman Başlayacak?

Mersin Büyükşehir Belediyesinde İşçi Çıkarmalar Ne Zaman Başlayacak?

Mersin Büyükşehir Belediyesinde İşçi Çıkarmalar Ne Zaman Başlayacak?
Haber-Yorum:Cemal DOLAŞMAZ
Herkes bu sorunun cevabını soruyor. Bu sorular soruldukça da Başkan Seçer’den aynı cevaplar geliyor “İşini düzgün yapanı işten çıkarmayacağız”.
Şimdi bu cevabı duyan CHP-HDP tabanı büyük rahatsızlık duyuyor aslında. Ne de olsa seçimin kaderini birlikte belirlediler. İş konusunda aceleci olan tabana “sabredin” cevapları verilmekte.
Elbette nereye kadar sabır edecekler? Seçim sathında birçok sözlerin verildiğini duymaktayız. Elbette bu sözler bir şekilde yerine getirilecek. Yerine getirilecek ama bunu yaparken çok dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü yapılan konuşmalarda dikkat ederseniz mükemmel bir üslup kullanılmakta ve vatandaşlara hoş görünme çabaları yer almaktadır.
Bunun yanı sıra eski yönetimden kalan çalışan kesim diken üstünde. Bu da gayet normal bir durum. Kolay değil elbet eve ekmek götürme mücadelesi var.
Peki, şimdi Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ne yapacak?
CHP ve HDP tabanını nasıl rahatlatacak.
Bildiğiniz gibi birçok konuda Büyükşehir kendi bünyesindeki şirketleri genişletme çabasında.
Ekmek fırını, sahildeki büfelerin işletmeleri, parkomat vs. gibi.
Burada parkomat konusuna büyük önem verilmekte. Elbette burada çalışacak personel sıkıntısı çekilmeyecektir. Nede olsa elde çalışan ve de eski yönetimden kalma bir sürü çalışan bulunmakta. İşte tam da burada eski çalışanların yeni görev yerleri parkomat olacak gibi durmakta.
Elbette eski çalışanların parkomatlarda görevlendirilmesiyle birlikte bunlardan boşalan yerlere CHP ve HDP tabanından insanların alımı doğal olarak gerçekleştirilecektir.
Aslında konunun özeti budur.
Sabır edin denilmesinin ana sebebi de bu olsa gerek.
Tabi bu durumu her yerde açık açık söylemek kimsenin harcı olmasa gerek.
Bu durumda eski personeller parkomata verildiğinde doğal olarak yaz ve kış aylarında sokağa sürülen bu personellerin kaç tanesi bu duruma dayanabilecek onu da zaman gösterecek.
Dayanamayıp istifa edenlerin yerine kişi bulmak zor olmayacak.
Evine ekmek götürme mücadelesinde olan eski personele bu yaşatılacak mı yaşatılmayacak mı elbette bunu da bekleyip göreceğiz.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.
Mersin Haber