Mersin Milletvekili Elvan, Duyarsız Kalmadı: “Çöken Tarsus – Çamlıyayla Yolu” Toplantıda Görüşüldü

Mersin Milletvekili Elvan, Duyarsız Kalmadı: “Çöken Tarsus – Çamlıyayla Yolu” Toplantıda Görüşüldü

Geçtiğimiz günlerde gündeme getirilen, aşırı yağışlara bağlı olarak Ocak 2019’da Ulaş Mevkiindeki bir kısmı çöken ve 8 aydır onarılması beklenen Tarsus – Çamlıyayla yolu için, Karayolları yetkilileri ile toplantı yapıldı.
Kaynaklarımızdan gelen bilgiler doğrultusunda, eş zamanlı olarak birçok internet ve basılı mecrada gündeme getirilen; 4 Ocak 2019 tarihinde etkili olan aşırı yağışlar nedeni ile heyelan ve yol çökmesi yaşanan Tarsus – Çamlıyayla yolu 11’nci kilometresi (Ulaş Mevkii) onarılmayı bekliyor haberleri yetkililerin dikkatini çekti. O tarihlerde yolun bir bölümü trafiğe kapatılmıştı ve araç trafiği mahalle içinden geçen eski yoldan veriliyordu. Yaklaşık 8 aydır onarılmayı bekleyen yola ilişkin çıkan haberlere AK Parti Mersin Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Lütfi Elvan duyarlılık gösterdi ve yolun onarılması için Karayolları yetkilileri ile toplantı yaptı.
Tarsus’tan Çamlıyayla ilçesine giden, yöre halkının ve yaz dönemlerinde yaylacıların yoğun kullandığı yolun çöken bölümünün bir an evvel onarılarak yeniden trafiğe açılması için çalışmalarında kısa sürede başlatılacağı öğrenildi.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.
Mersin Haber