Mersin Valiliği'nden Duyuru

Mersin Valiliği'nden Duyuru

Mersin Valiliği'nden Duyuru

Mersin Valiliği’nden;

Mersin Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz etkinlikleri çerçevesinde Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un eşi Sayın Rana Selçuk Hanımefendi ilimize davet edilmişlerdir. Bu etkinlikler içerisinde Cumhuriyet Gazetesinin bugünkü (08.01.2020) sayısında ve haber sitesinde belirtildiği üzere okul ziyaretlerinde velilere “Hasta Olan Çocukları Göndermeyin, Saçlarına ve Giysilerine Özen Gösterin” yönündeki haberler, insaf ve vicdandan uzak, basın ahlak ilkelerine uymayan, tamamen çarpıtılmış Milli Eğitim Bakanımızı, Ailesini ve Milli Eğitim Camiamızı yıpratmaya yönelik asılsız, yalan haberlerdir.

Okullarımızdan hiçbir veliye böyle bir mesaj gönderilmemiştir. İldeki programlar içerisinde yer alan ve Sayın Rana Selçuk Hanımefendinin de davet edildiği Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliklere okullarımızdan öğretmenlerimiz de davet edilmiştir.

Bunun dışındaki çıkan haberler tamamen gerçek dışı, yalan ve iftiradır.

Milli Eğitim Camiamız ve etkinliklerimizle ilgili bu yalan ve çarpıtıcı haberler hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.  


Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.