Mersin’de Kocamaz’ı Kimse Yok Sayamaz

Mersin’de Kocamaz’ı Kimse Yok Sayamaz

Son 3-4 aylık yaşanan süreçte Mersin’de en çok konuşulan siyasi konu Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Kocamaz’ın MHP’inden tekrar aday gösterilmemesi oldu.
Son 3-4 aylık yaşanan süreçte Mersin’de en çok konuşulan siyasi konu Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Kocamaz’ın MHP’inden tekrar aday gösterilmemesi oldu.
Şimdi ortada bir gerçek var. O da Burhanettin Kocamaz’ın 25 yıllık Belediye Başkanlığı.
Bir kişinin bu kadar uzun süre Belediye Başkanlığı yapması elbette kolay olmasa gerek.
Şimdilerde konuşulan şu; Ülkücülerin oylarıyla seçilmiş Sayın Kocamaz. Elbette seçimlerde ülkücülerde Sayın Kocamaz’a mutlaka oylarını vermişlerdir. Ancak geçmiş genel seçimlerle yerel seçimlerin özellikle Tarsus’taki sonuçlarına baktığınızda MHP’nin genel seçimlerde düşük oylarına karşın Burhanettin Kocamaz ile girdiği yerel seçimlerde oyların çok farklı olduğu görülecektir.
Yani Sayın Kocamaz’ın sadece ülkücülerin oyuyla seçilmiş bir Belediye Başkanı olmadığı seçim sonuçlarından da anlaşılacaktır.
Şimdi ortada böyle bir gerçek varken ve Burhanettin Kocamaz’ın yaptığı hizmetleri kimse inkar edemezken Sayın Kocamaz’ın tekrar aday olması yönünde vatandaşlarca baskı yapılması kadar doğal bir şey olamaz.
Sayın Kocamaz’ın 25 yılın sonunda çok fazla siyaset yapmadan sadece hizmet odaklı çalışacağı büyük bir kesimce de düşünülmektedir.
Bir örnek vermek gerekirse, önümüzdeki yerel seçimde Tarsus’tan Burhanettin Kocamaz’a Hamit Tuna’dan daha fazla oy çıkarsa kimse şaşırmasın sakın.
Çünkü şu sıralarda Tarsuslu olan bir Büyükşehir Başkanına Ankara’dan bazı insanlar hakaretlere varan açıklamalar yapmakta ve bu açıklamalar Tarsus’ta ve Mersin’de Kocamaz’a  oy veren insanları daha çok kenetlenmeye ve inadına daha çok çalışarak oy toplamalarına sebep vermektedir.
Ortamı geren bu açıklamalar yıllarca Tarsus’ta yüzyüze bakan dost olan insanları karşı karşıya getirmektedir.
Ortada bir seçim vardır. Bu seçimde Sayın Kocamaz’ı yok saymak ve yok saydırmak ancak Tarsus’ta yaşamamış insanların işi olabilir ancak.


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: hilmidolasmaz@mynet.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.