MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek  “Mersin’in Kurtuluş Gününü Kutladı”

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek “Mersin’in Kurtuluş Gününü Kutladı”

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; 3 Ocak Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıldönümü münasebetiyle yayınladığı yazılı mesajında şu ifadelere yer verdi.
“Düşman esaretine karşı Türk Milleti; Anadolu’nun dört bir yanında direnişe geçmiş ve Mili Mücadele dönemi zor şartlar altında çetin mücadelelere sahne olmuştur. Özellikle halkımız Güney Cephesinde Antep, Urfa, Maraş ve Mersin gibi kentlerde örgütlenerek, buralarda şehir savaşlarını yönlendirmiştir. Mersin’de kurulan müdafaa güçleri hem bölgeyi savunmuş hem de Kuvay-i Milliye birliklerine destek olmuştur.  Önce İngilizler tarafından işgal edilen Mersin daha sonra gönüllü Ermeni birliklerinden oluşan Fransızlara terk edilmiştir. Ankara Antlaşması ile Fransızlar Çukurova’dan çekilmiş, Mersin’in verdiği mücadele boşa çıkmamış, Mersin halkı inanç ve azmiyle düşmanı bertaraf etmiştir.
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk “ Mersinliler Mersin’e sahip çıkınız sözünü rehber edinerek; aynı hissiyat ve duygularla bugün de yolumuza devam ediyoruz. Mersin halkının “3 Ocak Kurtuluş Bayramını” kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm Milli Mücadele kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.