MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek,3 Mayıs Türkçülük Günü’nü Kutladı

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek,3 Mayıs Türkçülük Günü’nü Kutladı

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek,3 Mayıs Türkçülük Günü’nü Kutladı
Milletvekili Baki Şimşek  3 Mayıs Türkçülük gününün önemini vurguladığı mesajında şu görüşlere yer verdi ;
 “75 yıl önce, Türklüğü gönüllerinde bayraklaştıran dava insanları adamlığın, adanmışlığın ve ahlaklı duruşun en mümtaz örneklerinden birisini sergilemişlerdi.
Bu çerçevede milliyetçi şuurun ayaklandığı, adeta yeniden küllerinden doğduğu 3 Mayıs 1944 ruhunu hasretle hatırlıyor, yıldönümünde hürmetle yâd ediyoruz. Merhum Hüseyin Nihal Atsız’ın milliyetçiliğe karşı başlatılan linç kampanyasına cesurca direnişe geçmesi 3 Mayıs 1944 olaylarının fitilini tutuşturmuştur. 3 Mayıs 1944 Çarşamba günü, Ankara’da toplanan inanmış gönüller muazzam bir şuurla Türk milliyetçiliğine sahip çıkmışlardır. Milliyetçi gençlerin haksızlığı kabullenmeyen, zulme eğilmeyen, güce boyun bükmeyen soylu tavırları gıpta edilecek ve asla unutulmayacak bir mücadele onurunu belgelemiştir.
3 Mayıs, aynı zamanda Türk milliyetçilerine reva görülen eza ve cefa dolu bir dönemin de miladıdır. 3 Mayıs 1944 olaylarıyla Türk milliyetçiliğine kurulan sinsi ve kirli tuzak kalbi vatan aşkıyla çarpan sinelerde parçalanmıştır. Türk milleti için her türlü külfeti fedakâr ve cefakârca göğüslemeye hazır olan Türk milliyetçileri, bugün dahi 3 Mayıs ruhu ile her türlü sorumluluğu üstlenmeye hazırdırlar. Bu duygu ve düşüncelerle bir uyanış ve uyarı günü olan ‘3 Mayıs Türkçülük Günü’nde; tarihe iz bırakmış milliyetçi kahramanları şükran ve minnetle anıyor; başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey olmak üzere, hayatlarını kaybeden tüm dava insanlarımıza, tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.”
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.