O Çocuklar İçin İl Sağlık Müdürü Devreye Girdi

O Çocuklar İçin İl Sağlık Müdürü Devreye Girdi


Gazetemizde 24 Aralık 2018 tarihinde çıkan “Vücudu Yaralarla Kaplanan Kardeşler Yardım Eli Bekliyor” haberinin ardından Mersin İl Sağlık Müdürü Dr. Sinan Bahçacı devreye girdi.

TIBBİ MALZEMELER TEMİN EDİLDİ

Bahçacının talimatıyla habere konu olan çocuklar ve diğer "kelebek hastası" çocukların aileleri ile görüşülerek ihtiyaç duydukları tıbbi sarf malzemeler temin edilerek ailelere ulaştırıldı.

Çocukların acıları, ihtiyaç duydukları sağlık malzemelerinin temin edilmesiyle bir nebze olsun giderilmiş oldu.

İDARİ İNCELEME BAŞLATILDI

Yaptığımız haber sonrası yaşanan süreç ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğü tarafından "idari inceleme" başlatıldığı bildirildi. 

Konuyla ilgili açıklama Mersin İl Sağlık Müdürlüğü'nden geldi.

İŞTE O AÇIKLAMA

24 Aralık 2018 tarihinde bazı internet haber sitelerinde ve sosyal medyada “Vücudu Yaralarla Kaplanan Kardeşler Yardım Eli Bekliyor” başlıklı bir haber yayınlanmıştır.

Haberin içeriğinde ilimiz Tarsus ilçesinde ikamet eden Kayhan-Merve Göküş çiftinin 2 ve 4 yaşındaki kelebek hastası çocuklarının Tarsus Devlet Hastanesi tarafından ihalesi yapılmayan tıbbi sarf malzemeleri yüzünden sürekli olarak kanamalarının olduğu ve ailenin ihalenin bir an önce yapılarak sorunlarının çözümünü istediği ifade edilmektedir.
 
İnternet haber siteleri ve sosyal medyada çıkan haberler üzerine Mersin İl Sağlık Müdürlüğü konunun üzerine hassasiyetle gitmiş; Tarsus Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından raporlu hastaların aileleri ile 25 Aralık 2018 tarihinde Tarsus Devlet Hastanesinde görüşülmüştür. Görüşmenin akabinde ailelerin ihtiyacı duyduğu tıbbi sarf malzemeleri ivedi olarak temin edilerek 26 Aralık 2018 tarihinde ailelere ulaştırılmıştır.
 
Ailelerin ihtiyaç duyduğu tıbbi sarf malzemelerinin temininde yaşanan süreç ile ilgili Mersin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından idari inceleme başlatılmıştır. 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: hilmidolasmaz@mynet.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.