Ocak Başkanı Körüklü "İyi Bir Evladın, Huzurlu Bir Ailenin Temeli Kadındır"

Ocak Başkanı Körüklü "İyi Bir Evladın, Huzurlu Bir Ailenin Temeli Kadındır"

Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ziya Körüklü, Özgecan Arslan’ın ölüm yıldönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.
Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ziya Körüklü, Özgecan Arslan’ın ölüm yıldönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.
Körüklü mesajında;
“Türkler tarihlerinin her devrinde kadına ayrı bir ihtimam göstermiştir. Türklerde kadın, ailenin ve devletin temelini teşkil etmesinin yanı sıra gelecek nesillerin yetiştirilmesi sureti ile kadim Türk kültüründe müstesna bir yere sahiptir. Bunun en güzel örneklerini, geçmiş dönemlerde devlet ve toplum idaresinde katunların belirleyici rol üstlenmiş olmalarında görmekteyiz.
Bu minvalde ele alındığında kadına yönelik şiddetin her türlüsünü la'netleyen bir anlayışa sahip olan ahlâk yapısına sahip olmamıza rağmen, toplumda zaman zaman kadınlara yönelik şiddet içerikli olaylar yaşanmaktadır. Yakın geçmişte  Özgecan Arslan kardeşimizin hunharca katledilmesi, bu olaylardan sadece bir tanesidir. Milletine yararlı bir birey olma hayali ile üniversite eğitimini sürdürürken cinayete kurban giden Özgecan kardeşimizi rahmetle anıyoruz. Türk Milliyetçileri olarak bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da kadına şiddetin her türlüsünün karşısındayız. Biliriz ki, bir toplumda kadına verilen değer  gelecek nesillere değer vermekle eştir.  Bu düşünce ile Özgecan kardeşimizin katli de gönlümüzde açılan büyük bir yara olarak yer almaktadır.
11 Şubat 2015 tarihinde hunharca katledilerek aramızdan ayrılan kardeşimiz Özgecan Arslan'ı rahmet ve minnetle anıyorum.
Unutmayalım ki; iyi bir evladın, huzurlu bir ailenin temeli kadındır. Bu gibi elim olayların bir daha yaşanmaması ümidi ile...” dedi.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.