Önemli Olan Paranın Nereye Harcandığı

Önemli Olan Paranın Nereye Harcandığı

Mersin Büyükşehir eski Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz sosyal medya hesabından kendisine sorulan sorulara ve yazılanlara küfür ve hakaret içermeyen hemen hemen tüm paylaşımlara açık yüreklilikle cevap veriyor.
Mersin Büyükşehir eski Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz sosyal medya hesabından kendisine sorulan sorulara ve yazılanlara küfür ve hakaret içermeyen hemen hemen tüm paylaşımlara açık yüreklilikle cevap veriyor.
Resmi facebook hesabından bir vatandaşın “Sayın başkan; seçimler sonrası, belediye harcamaları ve ihaleleri üzerine söylentiler sosyal medyada dolaşıyor. Sizde izliyorsunuzdur.Tamam hak yemeyelim, birlik beraberliğimiz bozulmasın ama bunların bir hesap verebilirliği olması lazım. Alnınız ak, vicdanınız rahatsa hiçbir şeyden korkmayın.” Yazısının ardından bakın Sayın Kocamaz vatandaşa ne cevap yazdı;
 
“Allah’a şükür gizli saklı ya da hesabını veremeyeceğimiz, korkacağımız hiç bir durumumuz yok. Bir kere biz kurucu belediye başkanı olarak göreve geldik. Bu kadar geniş alana hizmet ederken, eksik hizmetleri tamamlamak isterseniz nüfusa endeksli olarak gelen gelirler yapacağınız yatırımlara yetmez. Dolayısıyla bu şartlarda hizmet etmek ederseniz borçsuz Belediye olmaz. Önemli olan paranın nereye harcandığı. Devletin dili yazı. Yaptığımız hizmetler de, harcamalarımız da kayıt altında. Göreve geldiğimizde devraldığımız borç ilçe ve kapanan belediyelerden devralınanlar da dahil 850 milyondu, dolar da 2,07tl.idi. Şu anda 2026 yılına kadar tespit edilen yıllara sari ödenecek borç 2,2 milyon deniyor. Biz devraldığımız borcun büyük bir kısmını ödedik. Ancak yatırımlarla ilgili bizde borçlandık. Ama biz geldiğimizde 2.07 tl. olan dolar şu anda 6tl.ye yaklaşmış. Biz geldiğimizde Demir 70 krş. iken şimdi 5 tl.ye yaklaşmış.Bitümün tonu ekonomik krizden önce 1,2 tl.iken 3-4ay içinde 5tl. ye yaklaşmış. Sadece döviz bazında kıyasladığınızda bu kadar yapılan işe rağmen reel olarak devraldığımızdan daha az borç var. Dolayısıyla biz oldukça rahatız. Görevi devralan arkadaşlarda ya hizmet yapmayacaklar, ya da eksik hizmetleri tamamlamak için mecburen borçlanacaklar. Belediyeye Genel bütçeden gelen pay aylık 90-110 milyon civarında. Buna karşılık aylık cari giderler de 90 milyon civarında. Bu durumda yatırım yapmak istiyorsanız borçlanmaya mecbursunuz. Dolayısıyla endişe etmeye gerek yok. Allah hesabını veremeyeceğimiz işlerden ve harama bulaşmaktan hepimizi korusun. Allaha emanet olasınız.”
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.