Oy Kullanmadan Önce Şehitliğe Gidip Vicdanımın Sesini Dinleyeceğim

Oy Kullanmadan Önce Şehitliğe Gidip Vicdanımın Sesini Dinleyeceğim

Yerel seçimlere çok kısa bir süre kaldı. Adaylar kıyasıya yarış içerisinde.
Yerel seçimlere çok kısa bir süre kaldı. Adaylar kıyasıya yarış içerisinde.
Meydanlarda kendilerini ifade etmeye çalışırken, bir yandan da siyasi parti liderleri televizyon ekranlarından hergün mesajlarını vermekteler.
Elbette sokaktaki vatandaşın bir tercihi olacak ve gidip oyunu kullanacak.
Tarsus’ta da adaylar çalışmalarına son hızla devam etmekteler. Yerel seçimlerde Tarsus’ta her zaman sonuçlar farklı çıkmakta. Aslında bunun sebebi birazda insanların huzur ortamını bozmak istememesinden ve yapılan hizmetleri değerlendirmesine bağlı.
Bu seçim Tarsus açısından elbette çok farklı geçecek.
Bir okurumuzdan gelen elektronik mektup ilgimizi çekti ve sizlerle paylaşmaya karar verdik.
Bakın neler yazmış okuyucumuz;
“Kaç seçimdir oy kullanıyorum hatırlamıyorum. Kendimce gazete ve tvlerden hem genel başkanları hem de yerelde seçime girecek adayları takip etmeye çalışıyorum. Yerelde kullandığım oy ile genelde kullandığım oy birçok kere değişmiştir. Bugün televizyonda Cumhurbaşkanımıza bir gencimizin “AK Parti HDP ile çözüm süreci yürüyordu, bugün terör örgütü diyorsunuz, ne değişti?” sorusunu sorduğunu gördüm.
Esasen benim gibi birçok insan da bu soruyu gerek sosyal medyalardan gerekse birebir konuşmalarında tartışmaktalar.
Cumhurbaşkanımız bu soruya “HDP, PKK'nın siyaset kanadıdır. Zaman zaman siyaset kanadı olmayı dahi hazmedemeyip, kadın çıkıp 'Sırtımızı YPG/PYD'ye dayadık' diyor. Şimdi bunlar akıllı siyasetçi olsa, bunu söylemez. Aynı şey Demirtaş, 'Biz bölücü terör örgütünün başını heykelini dikeceğiz' diyor. Bunlar şirazeden çıkmış. Bunlara oy veren kardeşlerimizi uyarmamız lazım. Sen benim topraklarımı nasıl bölücü bir ruhla 'Kürdistan' diyebilirsin. Bizim kimseyle pazarlığımız yok diyorlar, Meclis listelerinden sızma hareketi yapıyorlar. Ankara, İstanbul, İzmir'den niye aday göstermediler. Onları zayıf düşürmemek için aday göstermeme yoludur. Biz Cumhur İttifakı olarak her şeyimiz açık, MHP ile ittifakımızı yaptık, yola devam ediyoruz. Bizim 15 Temmuz katil FETÖ'nün operasyonu neticesinde kurduğumuz bu ittifakın mezara kadar devamını sağlamaktır. 7 Ağustos Yenikapı ruhu diye ifade ettiğimiz o toplantıda 'Bay Kemal'i de davet edin' dedim. CHP Özel Kalemi gelemeyeceğini söyledi. Öyle bir baskı kuruldu ki herhalde cuma akşamı geleceğini bildirdi. Niye o ana kadar hayır da son anda evet. Yenikapı ruhundan da koptuğunu söylüyor.
Biz çözüm süreci olayında, biz orada tepe noktadan öte bizim tabanı bütünleştirme hareketi olarak, çözüm sürecini orada değil, Dolmabahçe'deki çalışma ofisimde kanaat önderlerini davet etme suretiyle yaptık. O toplantılarımıza katılanları çalışmalara gönderdik. Bunlar ne yazık ki alınan kararlara sadık kalmadılar. Bunu dağlardan gelen emre uyarak, aldığımız kararların aksine hareket ettiler. Zillet ittifakı, illet ittifakı bizimki benzer değildi. Aramızda böyle bir görüşme olmaz. Direkt onlarla olan bir şey değildi.”  cevabını verdi.
Genel siyaset bu şekilde televizyonlarda sürüyor.
Tarsus’ta oy kullanacak olan bir seçmen olarak adaylara ve kimlerle hareket ettiklerine elbette bakıyorum. Biz insanoğlu olayları çok çabuk unuturuz. Geçmişte HDP ile yürütülen çözüm sürecindeki samimiyetsizliği aslında birçok vatandaşımız görmüş ve hükümete tepkilerini dile getirmişlerdi. O süreçte bende HDP’lileri samimiyetsiz buluyordum. Sayın Cumhurbaşkanı bunlara bir fırsat vermişti aslında. Ancak bu fırsatı kullanmak yerine Türkiye Cumhuriyetini yıkma gayretine girdiler.
Şimdi Tarsus’ta seçimlerde aday göstermeyen HDP CHP adayını desteklemekte. Bakın burada sakın kimse KÜRT kardeşlerimizi terörist olarak nitelendirmesin.
Benim de bir ucum Kürt. Bu ülkenin bir vatandaşıyım. Diğer siyasi partilerimize de Kürt kardeşlerimiz oy vermekte. İsteyen istediği partiye oy verebilir. Ancak oyunu verirken de elini vicdanına koymak zorundadır.
Daha düne kadar Tarsus’uma Şehit cenazeleri geldiğinde veya televizyonlarda şehit yakınlarının ağıtlarını ve çocuk yaşta yetim kalmış olan bebeklerin yüzlerini unutamıyorum.
Ben bu seçimde oy kullanmaya gitmeden önce Tarsus Şehitliğine gideceğim ve orada yatan aslan parçalarına dua edeceğim ve vicdanımın sesini dinleyip öyle oyumu kullanacağım.
Güzel Tarsus’umun 5 yıl kaybetme lüksü yok. Açıkça şunu biliyorum ki PKK Bir Terör Örgütüdür. Kim bunlarla hareket ediyorsa benim oyumu alamaz.
Seçim sabahı erkenden Tarsus Şehitliğinde olacağım. Benim gibi düşünen tüm insanımızı da Şehitlerimize dua etmeye davet ediyorum.
Barışın ve huzurun olduğu bir seçim diliyorum.
Saygılarımla.”
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: hilmidolasmaz@mynet.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.