Restore Edilen Sadık Paşa Konağı İlk Sergisine Ev Sahipliği Yaptı

Restore Edilen Sadık Paşa Konağı İlk Sergisine Ev Sahipliği Yaptı

RESTORE EDİLEN SADIK PAŞA KONAĞI İLK SERGİYLE TARSUSLULARLA BULUŞTU
Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) tarafından restore edilerek Tarsus’a kazandırılan Tarsus Amerikan Koleji Sadık Paşa Konağı, ilk sergisine ev sahipliği yaptı. Tarihi konağın sergi salonu, Nihat Arıkan‘ın heykelleri ve Dorothea Atalay’ın resimlerinden oluşan karma sergiyle açıldı.
 
 
Türkiye’nin en köklü kurumlarından Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) tarafından restore edilerek Tarsus’a kazandırılan Tarsus Amerikan Koleji Sadık Paşa Konağı, büyüleyici bir sergiyle Tarsuslularla buluştu. Tarsus Amerikan Koleji Sadık Paşa Konağı Sergi Salonu; Nihat Arıkan‘ın heykelleri ve Dorothea Atalay’ın resimlerinden oluşan karma sergiyle açıldı.
 
TARİHİ KONAKTA BÜYÜLEYİCİ SERGİ
 
Sergi salonunun büyüleyici ve tarihi atmosferiyle sanatçıların birbirinden değerli eserlerinin bütünleştiği serginin açılışına; TAC Mezunlar Derneği  Başkanı Ramazan Dinçer, Tarsus Kent Konseyi Başkanı Ali Cerrahoğlu, Tarsus Amerikan Koleji Müdürü Ahu Arslan, Tarsus SEV Ortaokul Müdürü Ayfer Aydın, Tarsus SEV İlkokul Müdürü Çiğdem Özyürekoğlu, Tarsus’taki sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve sanatseverler katıldılar.
 
TAC’68 mezunu sivil toplum gönüllüsü Nihat Taner’in büyük emek verdiği serginin açılışında AKOB’un (Akdeniz Opera ve Bale Derneği) katkısı olarak gelen çello ve keman ikilisinin sunduğu müzik dinletisi de beğeniyle izlendi.  Sergi, 10 Ekim tarihine kadar devam edecek ve dileyen herkes tarafından ücretsiz olarak 13.30-17.30 saatleri arasında gezilebilecek.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.