Sadık Eliyeşil Ortaokulu Başarıya Doymuyor

Sadık Eliyeşil Ortaokulu Başarıya Doymuyor

Tarsus Sadık Eliyeşil Ortaokulu son 5 yılda, Okul Müdürü Ahmet KARAGÖZ yönetiminde başarıdan başarıya koşuyor.
Tarsus Sadık Eliyeşil Ortaokulu son 5 yılda, Okul Müdürü Ahmet KARAGÖZ yönetiminde başarıdan başarıya koşuyor.
LGS’de Türkiye birincilikleri; Galatasaray Lisesi, İstanbul Lisesi, İzmir Fen, Adana-Mersin-Tarsus Fen Liselerine rekor sayıda öğrenci gönderirken, olimpiyat düzenleyen tüm kurumların yarışmalarına katılarak Mersin Üniversitesi’nin düzenlediği Bölgesel Matematik Olimpiyatlarında 1-2-3-4.lük derecelerinin hepsini alarak şampiyonluğunu ilan etmiştir.
Ayrıca, Yahya Akel Fen Lisesinin her yıl düzenlediği Matematik-Fen Olimpiyatlarında şimdiye kadar 1.2.3.4.lüğün hepsini hanesine yazdıran Eliyeşil Ortaokulu, Eyüp AYGAR Fen lisesinin Zekâ Oyunlarında Finalist olmuştur. Öğrenciler ders çalışırken, evlerinde gece-gündüz onlara yardımcı olabilmek için Türkiye’de bir ilk olan “Sor Soruyu Al Cevabı” Online sitesini kurup Emniyet Müdürlüğünün izni ile 2 yıl faaliyet göstermiş ve Mezitli İmam Hatip Ortaokulunun düzenlediği Matematik olimpiyatlarında tüm dereceleri kazanmıştır.
2019 TÜRKİYE ZEKÂ ŞAMPİYONASI
Uzman Matematik Öğretmeni Cemil ÖZDEMİR’in Tarsus’un başarısı için hayata geçirdiği B.M.C. ekibi (Betül, Metin, Cemil), Okulu Müdürleri, öğrencileri ve Aileleri ile birlikte bu sefer de rotayı Ankara’ya çevirdi.
Türkiye Zekâ Vakfı’nın düzenlediği Türkiye Zekâ Oyunları yarışmasında Mersin finallerini başarıyla geçerek Adana’da yapılacak olan bölge finallerine adını yazdırdı.
16 Kasım 2019 Cumartesi günü yapılacak olan bölge finallerine Akdeniz Bölgesi illerinden Antalya, Burdur, Isparta, Kahramanmaraş, Adana, Osmaniye, Hatay illerinden gelecek 38 seçkin okulla yarışacak.
Sadık ELİYEŞİL Ortaokulu öğrencilerinin yine parlak bir başarıya imza atması bekleniyor. Kendilerini, İl Finalleri için, Tebrik ediyor, Adana Finalleri için de yürekten başarılar diliyoruz.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.
Mersin Haber