Şehit Yakınlarını İşten Çıkaran Belediye Başkanına Ateş Püskürdü

Şehit Yakınlarını İşten Çıkaran Belediye Başkanına Ateş Püskürdü

Baki Şimşek, Şehit Yakınlarını İşten Çıkaran Belediye Başkanına Ateş Püskürdü
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek TBMM genel kurulunda yaptığı konuşmasında, Şehit yakınlarını işten çıkaran Derik Belediye başkanını sert bir dille eleştirdi.
Şimşek konuşmasında; “Bugün Mersin'e şehit ateşi düştü. Suriye sınırında PKK'lı şerefsizler tarafından ağır yaralanan hemşerim Mersin Bozyazı'dan Uzman Onbaşı Yaşar Yıldırım şehit olmuştur. Bozyazı’lı ve Mersin’li bütün hemşerilerime başsağlığı, ailelerine sabırlar diliyorum.
Tabii, şehitlerimiz kadar bugün bizi Mardin Derik'ten gelen bir haber derinden üzmüştür. Derik'in HDP'li Belediye Başkanı, şehit İdan Dinç ve Nuri Dinç'in kardeşi Mehmet Dinç ve yeğeni Sıddık Dinç, yine şehit polis yakını Bayram Dağ'ı önce çöpe sürmüştür belediyede, daha sonra da bu şehit yakınlarının işine son vermiştir.
Devletimiz şehitlerimizin yakınlarına sahip çıkmalıdır. Gereken yapılmalı, şehit yakınlarının kaderi HDP'li bir belediye başkanının eline bırakılmamalıdır.
Sayın İçişleri Bakanımızı ben göreve davet ediyorum, gereğini yapmasını ve şehit yakınlarımıza sahip çıkmasını bekliyorum. Bu işlemi yapanlar hakkında da soruşturma açmasını talep ediyorum” ifadelerini kullandı.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.