TADER Aşure Etkinliği Gerçekleştirdi

TADER Aşure Etkinliği Gerçekleştirdi

Merkezi Ankara’da bulunan, Ankara’da yaşayan Tarsuslu hemşehrilerin uğrak yeri olan Tarsuslular Derneği (TADER),içinde bulunduğumuz Muharrem Ayı nedeni ile aşure etkinliği düzenledi.
Merkezi Ankara’da bulunan, Ankara’da yaşayan Tarsuslu hemşehrilerin uğrak yeri olan Tarsuslular Derneği (TADER),içinde bulunduğumuz Muharrem Ayı nedeni ile aşure etkinliği düzenledi.
TADER tarafından Ankara’da gerçekleştirilen aşure etkinliğine, MHP Mersin Milletvekilleri Baki Şimşek ve Olcay Kılavuz, DP Tarsus İlçe Başkanı A. Kemal Aker ve Başkan YardımcısıYılmaz Ölmez, İlbank Bankacılık Hizmetleri Dairesi Başkanı Muhammed Göçer, Tarsus-Çamlıyayla Muhtarlar Derneği Başkanı M.Naci Güllü’nün yanı sıra, Ankara’da okuyan Tarsuslu üniversite öğrencileri ile yine Ankara’da ikamet eden Tarsuslularkatıldı.
TaderBaşkanı Semih Özsu ise katılımın yüksek olmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyleyerek ; ‘’Mübarek Muharrem Ayının feyzinden yararlanmak için bir araya gelerek ocağımızda pişen aşuremizi, sizlerle paylaşmak üzere bu etkinliği düzenledik. Sizlerin desteği,katılımı bizim için çok önemli. Bundan sonra da sık sık yapacağımız etkinlikler ile derneğimizin çatısı altında bir araya geleceğiz. Bizi hiçbir etkinliğimiz de yalnız bırakmayan, MHP Mersin Milletvekillerimiz Sn. Baki Şimşek ve Sn.Olcay Kılavuz’a ve bu günümüze katkıda bulunan Mersin B.Şehir Belediye Başkanımız Sn.Vahap Seçer’e çok teşekkür ediyoruz.
Ankara’da yaşayan Tarsuslular olarak, Tarsus’un her açıdan, hak etmediği bir konumda olduğunu hepimiz biliyoruz. Tarsus kültür, tarih, doğa, deniz, yayla ve inanç turizminin aynı anda yapılabildiği ender kentlerden biridir. Kentimiz, turizm yönünden zengin bir potansiyele sahip olmasına rağmen, sokaklarında turistlerin nadir gezdiği, ekonomik açıdan hak ettiği payı alamayan ve beyin göçünün yaşandığı bir kenttir. Biz maalesef bu değerlerimizi yeteri kadar tanıtamıyoruz. Bu konuda çalışma yapılmasını da sadece Milletvekillerimiz vebelediye başkanlarımızdan beklememeli, bizler de sivil toplum kuruluşları ve Tarsus sevdalıları olarak organize olup,bir araya gelerek vekillerimize, başkanlarımıza çalışmalarında destek olmalıyız. Fikir üreterek, projeler yaparak, ortak paydada buluşup Tarsus’u daha ileriye götürmeliyiz. Ankara’da yaşayan Tarsuslular olarak,her zaman Tarsus için üzerimize düşen çalışmaları yapmaya ve her türlü desteği vermeye hazırız. Bu vesileyle, katılımınızdan dolayı siz değerli hemşehrilerimize teşekkür ediyor, Muharrem ayının tüm İslam alemine bereket ve hayırlar getirmesini diliyorum.’’ diye konuştu.
Etkinlikte bir konuşma yapan MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ise birlik ve beraberliğe vurgu yaparak; ‘’Zor şartlar altında, Ankara’da yaşayan Tarsuslu hemşerilerimizibir araya getirmek adına burada mücadele eden başta dernek başkanımız Semih Özsu olmak üzere, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Maalesef bizim Tarsus dışında lobimiz eksik. Sayı olarak az değiliz fakat birbirimize tutkunluğumuz az. Birbirimizi çok iyi tanımıyoruz, bu nedenle bir araya gelemiyoruz. İnşallah burada güzel bir arşiv oluşturulur. Ankara’da yaşayan hemşerilerimiz ile olan iletişimimiz bundan sonraki süreçte daha da kolay olur. Ben sizleri dernek başkanımızın organizasyonu ile TBMM’de ağırlamak isterim. Tarsus koca bir kültürün, medeniyetin yaşadığı bir kent. Tarsus’un bir diğer özelliği ise, damak tadına hitap eden çok çeşitli lezzetleri var.Böyle bir zenginlik hiçbir bölgede yok. Bu nedenle bizler de Tarsus’umuz ve Mersin’imiz için elimizden ne geliyorsa gereken mücadeleyi yapacağız.’’dedi.
Konuşmaların ardından gün boyu süren etkinliğe katılanlara aşure ikramında bulunuldu. Daha sonra dualar okundu, çaylar içildi. Hoş sohbetlerle geçen güzel bir günün ardından, bir sonraki etkinlikte buluşmak üzere sözleşerek gün sona erdi. 
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.