Tarsus Ak Parti Kongresi İptal Olur mu?

Tarsus Ak Parti Kongresi İptal Olur mu?

Tarsus Ak Parti kongresi ile ilgili sıkıntılar bitmek bilmiyor.
Tarsus Ak Parti kongresi ile ilgili sıkıntılar bitmek bilmiyor.
Tarsus Ak Parti kadın kolları eski Başkanı Afitap Melike Şavur sosyal medya hesabından öyle bir paylaşım yaptı ki akıllar biranda karıştı.
Kadın Kolları eski Başkanı Şavur, Tarsus Ak Parti kongresinde 18 yaşın altında bir kız çocuğunun oy kullandığını iddia etti.
Şavur yaptığı paylaşımda bir fotoğraf paylaşarak altına da “Tarsus Ak Parti Kongresinde oy kullanan M.Y kaç yaşında, delege yaşı 18’in altına mı düştü? Delege mi yoksa gelmeyen delegelerin yerine mi oy kullandırıldı?” sorularını sordu.
Bu iddiaların sahibi kadın kolları eski başkanı olunca elbette haber değeri taşımaktadır.
Bu iddiaları Tarsus Cumhuriyet Savcıları suç duyurusu olarak kabul edecek mi sorusu ortalıkta dolaşırken, Mersin Ak Parti Milletvekillerinin bu konuda ne düşündükleri de merak edilmektedir.
18 yaşın altında bir kız çocuğunun oy kullandığı tespit edildiği takdirde Tarsus Ak Parti seçimlerinin tekrar yapılması gündeme gelebilir.
Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan yapılmayan ilçe ve il kongrelerini Ocak ayına atmıştı.
Tarsus Ak Parti kongresinin de bu sebepten dolayı iptal edilmesi durumunda Ocak ayında tekrar Tarsus Ak Parti ilçe kongresinin yapılabileceği partililerce konuşulmakta.
Bilindiği gibi Tarsus Ak Parti kongresi yapıldığı sırada Kadın Kolları Başkanı Afitap Melike Şavur istifasını vermiş kongrenin yapıldığı günün akşamında da Gençlik Kolları Başkanı Haşim Kalyun istifa etmişti.
Bakalım bu konuda kimler açıklama yapacak bekleyip göreceğiz.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: hilmidolasmaz@mynet.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

Haberler

Mersin Haber

Tarsus Haber