Tarsus Belediyesi Basından Özür Dileyecek mi?

Tarsus Belediyesi Basından Özür Dileyecek mi?

Tarsus Belediyesi Basından Özür Dileyecek mi?
Geçtiğimiz hafta sonu Tarsus Haber Gazetesi'nde “Tarsus'ta Yaz Kursu Fiyatlarını 2 Katına Çıkardılar” başlıklı haberde Tarsus Belediyesine ait Mehmet Çelebi Spor Salonunda açılan yaz okullarına kurs kaydı yaptırmak için giden vatandaşlar geçtiğimiz yıl 40 TL olan kurs ücretinin 80 TL'ye çıktığını içeren bir haber yayınlandı.
Vatandaşların haklı tepkilerini gazetesine taşıyarak kurs ücretlerinin eski fiyatına düşmesi istendi.
Bu haberin ardından Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan Tarsus Gündem Gazetesine konuyla ilgili bir demeç verdi ve verdiği demeç gazete yetkilileri tarafından da haberleştirildi.
GÜNDEM GAZETESİNDE ÇIKAN HABER ŞU ŞEKİLDE;
Halkçı Başkan Bozdoğan’dan vatandaşların talebine olumlu cevap.
Sabah saatlerinde gazetemize ulaşan vatandaşlar Mehmet Çelebi Spor salonda açılan yaz kursu ücretlerinin yüksek olduğunu bildirmiş ve bu konu hakkında Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’dan indirim yapılmasını beklediklerini ifade etmişlerdi.
Talebin gazetemiz aracılığı ile gündeme gelmesinin ardından başkandan müjdeli haber geldi.
Gazetemize açıklama yapan Bozdoğan “ Halkın taleplerini dinlemeye devam edeceğiz . Almış olduğumuz karar doğrultusunda vatandaşların spor yapma hakkına sahip çıkacağız. Spor yapan bireylerin kentin nefes alan tarafı olduğunu unutmamak lazım. Gençler ve çocuklarımız bizim için önemli. Yaz kursu ücretlerini yasal çerçevede en düşük bedele 40 TL’ye çekiyoruz.”dedi.
Mehmet Çelebi Spor Salonunda çeşitli yaş grupları ile yaz kursları devam edecek.
 
 
Haberin yayınlanmasının ardından Tarsus Belediyesi sosyal medya hesabından bir açıklama yapıldı ve adeta basın yalancılıkla suçlandı.
 
 
BELEDİYE TARAFINDAN YAYINLANAN İLK AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE;
"Bazı basın yayın organlarında çıkan kurs ücretlerine yüzde 100 zam yapıldığı ile ilgili iddalar, asılsız ve gerçeği yansıtmamaktadır. Mehmet Çelebi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen basketbol, voleybol ve jimanstik dallarında kurs kayıt ücretleri 40 liradır. Spor okullarımızda Başkan Haluk Bozdoğan'ın talimatıyla bu yıl kurs ücretlerine zam yapılmayacaktır.
 
Bahse konu asılsız haberler ile sosyal medyada dolaşan iddialar kurumumuza çirkin, mesnetsiz, araştırmaya dayanmayan ve habercilik ilke ve ahlak kurallarına uymayan tarzda haberlerin yayınlanmasını şiddetle kınıyoruz" denildi.
 
Tüm bu yaşananların ardından bir süre sonra Tarsus Belediyesine ait sosyal medya hesabındaki açıklama tamamen değiştirildi.
 
BELEDİYE TARAFINDAN YAYINLANAN 2. AÇIKLAMA İSE ŞU ŞEKİLDE;
 
"Belediyimizle ilgili bazı yayın organları ve sosyal medyada çıkan ve kamuoyunu meşgul eden Yaz Spor Okulları kurs ücretlerine yüzd 100 zam yapıldığı ile ilgili haberlere ilişkin kamuoyuna bir açıklama yapma gereği duyulmuştur.
Yaz Spor Okulları bu yılda hizmet etmeye devam edecektir. Bu doğrultuda bahse konu kurs ücretleriyle ilgili velilere gönderilen mesaj, yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermiştir. Bazı yayın organlarında çıkan kurs ücretlerine yüzde 100 zam yapıldığı ile ilgili iddialar üzerine kursa kayıt olmak isteyen çocuklarımızın velilerine tekrardan konuyla ilgili düzelme mesajı atılmıştır.
Mehmet Çelebi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen basketbol, voleybol ve jimanstik dallarında kurs kayıt ücretleri 40 liradır. Spor okullarımızda Başkan Haluk Bozdoğan'ın talimatıyla bu yıl kurs ücretlerine zam yapılmayacaktır." ifadeleri kullanıldı.
 
Yapılan açıklamalar ortada.
Anlaşılan o ki Tarsus Belediyesi içerisinde Yalan Rüzgarı dizisi yaşanmakta. Birileri yanlış bilgiler verdiği sürece Belediye Başkanının bu tür yanlış açıklamalarını sık sık düzeltip basınla veya sosyal medyasında paylaşacak gibi gözükmekte.
Ancak şu iki açıklamanın arasından doğan bir gerçek var ki haberi yapan arkadaşlara sanırız Tarsus Belediyesi bir özür borçlu. Artık Belediye Başkanı bu özür işini kime yaptırır bilemeyiz. Belki de umurunda olmaz ve bu konu da burada kapanır gider.
Bekleyip göreceğiz artık.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.
Mersin Haber